E-book

„Dziedzictwo przodków. Tod mit uns” – Suren Cormudian

dziedzictwoprzodkowCzwórka licealistów ze Szkoły nr 2 w Kaliningradzie – Rusłan Machiejew, Jegor Chrustaliow, Lena Berger i Sasza Zagorski – wybiera się na eksplorację pozostałości po tzw. Piątym Forcie. Twierdza okazała się jednak dla nich zgubnym labiryntem – na zewnątrz udało się wyjść żywym tylko temu ostatniemu, a i tak po chwili musiał wracać d ośrodka z powodu końca świata – czy też tego, co na ów koniec wyglądało.

Minęły lata, ludzie z Fortu przyzwyczaili się, że są jedynymi ocalałymi w okolicy. Tymczasem nad Bałtykiem pojawia się nieoczekiwanie grupa nazistów i wiesza na maszcie pobliskiej budowli flagę ze swastyką. Kim są ci ludzie? Skąd przybyli? I – co najważniejsze – czym jest owo „dziedzictwo przodków”, po które zmierzają? Ratunkiem dla ludzi – czy może wręcz przeciwnie, gwoździem do nuklearnej trumny?

Suren Cormudian ze swoją książką doskonale wpisuje się w Uniwersum Metro 2033, stworzone przez Dmitrija Glukhovskyego. Kolejna wizja świata po atomowej zagładzie wprawdzie odbiega nieco od schematu wędrówki po stacjach metra, jednak dzięki temu staje się o wiele bardziej rozbudowana przestrzennie, nie ograniczona tylko ścianami tunelu i kilometrami torów. Co ciekawe, Cormudian nawiązuje w swoim tomie do kilku innych książek z cyklu, nie wydanych (jeszcze) w Polsce, co dodaje całej opowieści smaczku :) Fani serii na pewno nie będą zawiedzeni.

E-booka zrecenzowaliśmy dzięki uprzejmości:logo_insignis

Autor książki: Suren Cormudian
Tytuł książki: Dziedzictwo przodków. Tod mit uns
Tytuł oryginalny: Наследие предков
Język oryginalny: rosyjski
Tłumacz: Paweł Podmiotko
Liczba stron: 480
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Science fiction
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: