Książka

„Drugie dno” – Jolanta Kosowska

978-83-8083-627-3PRZEMEK:

Kiedy dowiedziałem się, że powstała kontynuacja „W labiryncie obłędu” – książki, którą miałem przyjemność dla Was recenzować, a tak miedzy nami, przeczytać w trzy godziny na porodówce – było dla mnie więcej niż pewne, że sięgnę po „Drugie dno” (jakkolwiek to brzmi) ;)

➡ „Drugie dno” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Karolina Bielawska, zamiast – według ustaleń – wraz z Markiem Skalskim wrócić do Polski, postanawia pozostać jeszcze w Toskanii. Zatrzymuje ją wiele spraw, począwszy od złożonych obietnic czy wygranego konkursu na ilustracje do modlitewnika, jednak jednym z istotniejszych powodów jest otrzymany na komisariacie list, którego autorem jest Enrico.

Dokument nie tylko przywołuje na myśl rozliczne wspomnienia z przeszłości, ale też powoduje, że Karo po raz kolejny wpada w sam środek zawiłej sprawy, mogącej mieć kryminalne podłoże. Czy faktycznie jest tak, że znana wszystkim historia z „W labiryncie ciemności” ma tytułowe „Drugie dno”? A może także trzecie, czwarte, piąte…? Komu ufać? Kto mówi prawdę, i jakie ma ona oblicze?

Jolanta Kosowska w dość oryginalny sposób postanowiła pokierować dalej losami bohaterki. Jest intrygująco, zaskakująco, nieco tajemniczo… To dobrze ;)

➡ „Drugie dno” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Jedyny szkopuł w tym, że dla czytelników pamiętających fabułę poprzedniego tomu, w niektórych momentach może być także… nudno. Retrospekcje są przydatne, nie wątpię, sam chwilami cieszyłem się z ich obecności, ale jakoś tak odniosłem wrażenie, że jest ich za dużo. Może to tylko moje subiektywne odczucie, ale „odchudzona” o część z nich historia niewiele (o ile cokolwiek) straciłaby na treści.

Podsumowując jednak, autorka po raz kolejny maluje przed nami piękno Toskanii, podszytej krwawą opowieścią pełną tajemnic. Miłość, pieniądze, kariera i szaleństwo łączą się ze sobą, zapewniając czytelnikowi dużą dawkę emocji. W sam raz, by załatać braki wrażeń podczas minionego, wakacyjnego lenistwa ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Novae Res.

„Drugie dno” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Jolanta Kosowska
Tytuł książki: Drugie dno
Język oryginalny: poski
Liczba stron: 370
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura polska / Thriller
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: