Książka

„Dom na plaży” – Sarah Jio

domnaplazyBASIA:

Lekka, letnia książka, bardzo wciągająca, pełna nieustannych zwrotów akcji. Kiedy sytuacja bohaterów względnie się stabilizuje, nieoczekiwane zdarzenie bądź dodatkowa informacja całkowicie zmienia ich losy, bądź punkt widzenia sytuacji z perspektywy czytelnika.

Starsza kobieta, Anna, mając prawie 80 lat dostaje pewien list. Treść bardzo ją porusza, czego świadkiem jest jej wnuczka Jennifer, która go przyniosła wraz ze starymi zdjęciami, jeszcze bardziej budzącymi wspomnienia. Dziewczyna nie odpuszcza babci i dzięki niej zostajemy wprowadzeni w świat lat 40-tych minionego wieku. Główna bohaterka, jako młoda kobieta ma wyjść za mąż za bogatego, szanowanego i niezwykle przystojnego Gerarda Godfreya. W trakcje ich oficjalnego przyjęcia zaręczynowego brakuje tylko jej najbliższej przyjaciółki – Kate, która zjawia się dopiero wieczorem smutna i przygnębiona. Kate oznajmia, że wyrusza na front pomóc jako pielęgniarka rannym żołnierzom, aby także zmienić swoje życie i uczynić je bardziej wartościowym. Pod wpływem chwili Anna podejmuję decyzję, która zmieni całe jej życie, postanawia wyruszyć z Kitty na „przygodę życia”.

Co spotka ją na wyspie Bora Bora? Jak potoczą się losy Anny i Kitty i co to ma wspólnego z listem? Zapraszam do lektury :)

Książkę zrecenzowaliśmy dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak.

Autor książki: Sarah Jio
Tytuł książki: Dom na plaży
Tytuł oryginalny: The Bungalow
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Marta Dziurosz
Liczba stron: 296
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura współczesna zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2011
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: