Książka

„Dania z drobiu. 3 składniki / 15 minut” – Camille Depraz

dania_z_drobiu_midiBASIA:

Książka kulinarna, w której znajdziemy przepisy oparte na mięsie drobiowym. Na początku mamy wypisane i pokazane wszystkie bazowe składniki użyte w książce. Następnie na każdej stronie mamy pokazane składniki: część z nich jako podpisany obrazek, cześć dopisane poniżej. Obok w kilku zdaniach rozpisane jest przygotowanie, podzielone na kilka kroków. Na następnej stronie lub obok dopisany jest czas przygotowania i czas gotowania.

➡ „Dania z drobiu. 3 składniki / 15 minut” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Zalety:
+ Przepisy są ciekawe wiele zawiera niecodzienne składniki, co pozwala naprawdę urozmaicić naszą kuchnię. Kurczak na bardzo wiele sposobów. Kurczak z rzepą, kapustą pekińską, mango, pomidorami, szpinakiem, czosnkiem, pesto i wiele, wiele innych dodatków.

+ Fotografie jedzenia – jeśli już występują – są dokładne. Wiem, jak trudno jest zrobić dobre zdjęcie potrawie, dlatego zdjęcia na plus.

Wady:
– Większość dotyczy kurczaka. 15 przepisów na 55 nie dotyczy kurczaka. Daje nam to 40 przepisów, w których króluje kurczak.

– W dodatku „nie kurczakiem” jest tylko indyk i perliczka. A gdzie kaczka? Gdzie gęś?

– Niech nie zmyli was informacja „3 do 5 składników”, bo przepisów takich jest niewiele. Dużo jest 6-składnikowych, ale znajdziemy też ośmio-, a rekordzistą jest dziewięcioskładnikowy kogut w winie.

➡ „Dania z drobiu. 3 składniki / 15 minut” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

– Tak samo mylący jest czas, okładkowe 15 minut jest tylko i wyłącznie chwytem – no chyba, że mierzyli czas kucharzowi, który przygotowywał to będąc na muszce. 15 minut ma zajmować samo przygotowanie. Wiec już tu jest wprowadzenie w błąd. Ale nawet jeśli, to spróbujcie w tym czasie obrać i posiekać cebulę, a potem obrać, umyć i pokroić w paseczki marchewkę. Następnie w żeliwnym garnku przyrumienić kawałki koguta… Czas jest baaardzo niedopracowany i rozciągliwy. Nie warto w ogóle brać go pod uwagę, bo w większości przepisów na pewno się nie wyrobimy. I nie pomoże tu dopisanie w przepisie „szybko”.

– Niecodzienne składniki są zaletą urozmaicenia, ale wadą, jeśli chcemy zrobić coś na szybko. Składniki takie, jak mango, zielony groszek, kapusta pekińska, rzepa czy figi nie są – w każdym razie w moim domu – codziennością. Przepis trzeba więc zaplanować, żeby zrobić zakupy.

– Fotografie są dobre, ale niestety nie prezentują efektów każdego przepisu – a szkoda, bo chciałabym wiedzieć, jak ma wyglądać finał, mnie to bardzo pomaga w pracy w kuchni.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Jedność.

„Dania z drobiu. 3 składniki / 15 minut” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Camille Depraz
Tytuł książki: Dania z drobiu. 3 składniki / 15 minut
Tytuł oryginalny: Spécial poulet. 3 à cinq ingrédients / 15 minutes
Język oryginalny: francuski
Tłumacz: Zofia Pająk
Liczba stron: 104
Kategoria: Hobby
Gatunek: Kulinaria
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: