Książka

#CzytanePoLatach: „Harry Potter i Komnata Tajemnic. Edycja ilustrowana” – Joanne K. Rowling

harry_potter_i_komnata_tajemnic_ilustrowana01PRZEMEK:

Wprawdzie od premiery drugiego tomu w wersji ilustrowanej przez Jima Kaya minęło niż trochę czasu, a po drodze poznaliśmy historie o Przeklętym Dziecku, jednak dopiero teraz udało mi się zebrać myśli, by podzielić się z Wami wrażeniami dotyczącymi drugiej książki o nastoletnim czarodzieju.

Nie bez kłopotów, Harry wraz z Ronem trafiają do Hogwartu, by rozpocząć kolejny rok nauki. I po raz kolejny wydarzenia w szkole znacznie odbiegają od jakichkolwiek, nawet magicznych, standardów – ludzie i koty zostają petryfikowani, do tego pojawia się krwawe graffiti o tajemniczej, ponownie otwartej Komnacie Tajemnic i niejakim Dziedzicu Slytherinu. Podejrzewam, że fabułę książki większość z Was zna (jeśli nie, to zajrzyjcie na przykład TUTAJ) – chciałbym natomiast skupić się na ilustracjach.

Wprawdzie nadal troszkę trudno przyzwyczaić się do wyglądu poszczególnych postaci, nieco odmiennego od pofilmowych wyobrażeń. Harry’emu Potterowi w wersji Jima Kaya daleko do aparycji Daniela Radcliffe’a, możesz nawet troszkę bardziej przypomina nie do końca ogarniętego dzieciaka, jakim w rzeczywistości jest ;) podobnie Ron – ani trochę nie wygląda jak siedem nieszczęść z ekranu ;) rewelacyjnie natomiast ilustrator odwzorował moim zdaniem m.in. Scenę lotu Fordem Anglią, Hagrida wędrującego po mrocznych zaułkach Nokturnu, samą Ulicę Pokątną, lot na miotle podczas meczu Quidditcha… oj, mógłbym tak jeszcze wymieniać i wymieniać ;)

Owszem, nie wszystkie ilustracje przypadły mi do gustu, ale zdecydowanie więcej jest tych, które mogłyby stanowić tapetę na pulpicie mojego komputera ;) Bez wątpienia ilustrowane wydanie książki „Harry Potter i Komnata Tajemnic” (jak i poprzedniego tomu, o którym pisałem TUTAJ) stanowi świetną okazję do ponownego wkroczenia do Szkoły Magii o Czarodziejstwa Hogwart, bądź tez do rozpoczęcia dopiero tej fascynującej przygody, którą przeżyły już miliony czytelników na całym świecie. Osobiście już czekam na trzeci tom z ilustracjami Jima Kaya i wiem, że idąc tym tropem na nowo przeczytam cały siedmioksiąg autorstwa Joanne K. Rowling ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: J.K. Rowling
Tytuł książki: Harry Potter i Komnata Tajemnic
Tytuł oryginalny: Harry Potter and the Chamber of Secrets
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Andrzej Polkowski
Liczba stron: 264
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: