Książka

„Czerwona królowa” – Victoria Aveyard

czerwona-krolowa-tom-1-w-iext43256898AGNIESZKA:

Zastanawialiście się kiedyś, jakby to było, gdybyście zacięli się np. przy goleniu albo przecięli nożem, a zamiast czerwonej stróżki spłynęłaby wam srebrna? Otóż w świecie, gdzie ludzie dzielą się na czerwonych i srebrnych, jest to możliwe.

➡ „Czerwona królowa” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Mare wychowuje się w rodzinie czerwonych. Rasa ta jest biedniejsza, słabsza, pracuje, jest wysyłana na wojnę i zasadniczo jest na gorszej, straconej pozycji. Srebrni to natomiast ludzie szlachetnie urodzeni, posiadający poczucie wyższości, ale i także osoby, które posiadają różne magiczne moce. Tym więc, co decyduje o życiu danego człowieka jest to, co płynie w jego żyłach. Mare niedługo skończy 18-naste urodziny, a to będzie oznaczało, że czeka ją pobór do wojska. Pewnego dnia jednak pojawia się Cal, dzięki któremu dziewczyna znajduje się nagle w innym świecie – otrzymuje posadę w zamku. Później akcja przyspiesza – okazuje się, że Cal nie jest zwykłym człowiekiem, a Mare posiada niezwykłą moc, jakiej posiadać nie powinna. Ważą się jej losy, jako że zdaje się być dziwnym połączeniem czerwonych i srebrnych. W tym samym czasie czerwoni postanawiają wszcząć bunt. Czy Mare dołączy do nich, czy będzie posłuszna srebrnym, do których świata musi należeć, by nikt nie poznał prawdy o niej?

Fabuła początkowo zbyt mocno zalatywała mi „Igrzyskami śmierci”. Aż mnie odrzucało na myśl, że to kolejna książka, oparta na bazie takiego schematu i że to już powoli zaczyna się robić nudne. Na szczęście od połowy zaczęło się robić ciekawie i naprawdę książka znalazła u mnie spore uznanie, przede wszystkim za niesamowite zwroty akcji i nieprzewidywalne sytuacje. Cieszę się więc, że dobrnęłam do końca a także, że kolejna część już na mnie czeka.

Polecam serdecznie fanom młodzieżowych serii, z odrobiną fantastyki i niesamowitych zwrotów akcji. Nie pożałujecie!

„Czerwona królowa” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Victoria Aveyard
Tytuł książki: Czerwona królowa
Tytuł oryginalny: Red Queen
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Adriana Sokołowska-Ostapko
Liczba stron: 440
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: