Książka, Polecane

„Cynamon, kłopoty i ja” – Dagmar Bach

Jakże ja czekałam po pierwszym tomie na kontynuację! To seria stworzona do nieco młodszych czytelników, ale ja też bawię się świetnie!

Kolejny tom przygód Vicky, która za sprawą magicznego zapachu Cynamonu przenosi się do paralelnego świata, w którym musi się zmierzyć z zupełnie inną rzeczywistością jej drugiego ja. Tym razem Vicky że świata równoległego jest spokojną dziewczyną, mniej przebojową niż poprzednia. Vicky bardzo chce jej pomóc, nie zdaje sobie jednak sprawy, że komplikuje jej nieco życie. Kiedy się orientuje, Victoria (bo tamta nie lubi zdrobnień) jest już na nią mocno wkurzona. Komunikacja między dziewczynami jest już za to nieco lepsza niż poprzednio.

Vicky czuję się zagubiona, zaczęła chodzić z Konstantinem, ale okazuje się, że bycie czyjąś dziewczyna nie jest takie proste. No, bo jak sobie radzić z poceniem się rąk i nerwami? Dodatkowo w pensjonacie mieszka nieciekawy lokator który uprzykrza życie, a Ciocia Polly, która nie ustępuje w szukaniu faceta swoich marzeń, wykorzystuje do poszukiwań wszystkich. Czy Vicky podoła temu, co ją otacza?

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Humor zawarty w tej książce potrafił rozbawić mnie do łez. Choć czułam, że książka skierowana jest do nieco młodszych czytelników, to ponownie bardzo dobrze bawiłam się przy lekturze. Muszę przyznać, że tematyka światów paralelnych bardzo mi się podoba. Fajne są także elementy poboczne, jak np. poszukiwania Polly (ja bym się już poddała po tylu latach). Całość jest spójna i nie ma niepotrzebnych wątków. Cały czas nie wiemy, o co chodzi z tym zapachem cynamonu i mam nadzieję, że już niedługo się dowiemy. Mam parę założeń na ten temat, ale takiego jednego konkretnego nie udało mi się sformułować 🤔

Książka dla młodszych czytelników, ale jeśli szukacie czegoś lekkiego, zabawnego, a przy tym posiadającego „to coś” – ta seria na pewno się Wam spodoba!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

➡ „Cynamon, kłopoty i ja” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Dagmar Bach
Tytuł książki: Cynamon, kłopoty i ja. Podwójne życie Victorii King
Tytuł oryginalny: <Zimt und zurück
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Anna Urban
Liczba stron: 384
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Sprawdź także: