Książka

„Cymanowski Młyn” – Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda

„Mistrzowskie połączenie thrillera i powieści obyczajowej” – takimi słowami nadrukowanymi na okładce książki zachęca do jej lektury wydawca. Ciekawa kombinacja, prawda? Zachodziłem w głowę, czy w ogóle takie połączenie ma rację bytu. Okazuje się, że zdecydowanie tak!

Monika i Maciej szczęśliwym małżeństwem byli jakiś czas temu. Obecnie z tym szczęściem nie do końca im po drodze – związek stał się dość burzliwy, dosięgnął ich kryzys i nie wiadomo, co ze sobą wzajemnie począć. Lekarstwem na wszystko wydaje się być nieoczekiwanie otrzymany tajemniczy prezent – wspólny urlop z dala od cywilizacji, w tytułowym Cymanowskim Młynie, czymś na kształt agroturystyki.

Pierwsze dni spędzone na miejscu faktycznie zdają się potwierdzać lecznicze właściwości tego pomysłu, a w związek Moniki i Macieja znów wkracza romantyzm. Sytuacja zmienia się wraz z nagłym wyjazdem Macieja, a jakby tego było mało, Łukasz – syn właściciela pensjonatu – bardzo przypomina Monice swoją miłość sprzed lat.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Czy obecność małżeństwa w Cymanowskim Młynie uratuje ich związek, czy może wręcz przeciwnie – stanie się ostatnim gwoździem do jego trumny?

Muszę przyznać, że sceny grozy oraz te ze – jak to ktoś ujął w jednym z komentarzy – „słodkim pitu-pitu” doskonale ze sobą współgrają, przeplatając się wzajemnie, równocześnie tworząc przed oczami czytelnika pełny obraz sytuacji. Co do kunsztu Magdaleny Witkiewicz byłem przekonany już wcześniej, pozytywnie zaskoczył mnie natomiast nieznany mi dotąd Stefan Darda – zakładając oczywiście, że to on odpowiadał za podnoszenie adrenaliny w trakcie lektury ;)

Jeśli i Wy jesteście ciekawi, jak w mistrzowski sposób połączyć romantyzm i elementy literatury obyczajowej z czającym się w pobliżu złem, a co za tym idzie z thrillerem i grozą – koniecznie dajcie szansę temu duetowi i wybierzcie się za ich (i moją) namową do Cymanowskiego Młyna. Nie pożałujecie ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Filia Mroczna Strona.

➡ „Cymanowski Młyn” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Magdalena Witkiewicz, Stefan Darda
Tytuł książki: Cymanowski Młyn
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 340
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał/obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: