Książka

„Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” – Laura Vanderkam

Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem

Autor:
Laura Vanderkam

ISBN:
978-83-283-2144-1

Format:
140x208

Liczba stron:
168

Data wydania:
2016-05-09

Cena:
34.90zł

Wcześniej uznawałam swoje poranki za udane, starałam się dobrze wykorzystać czas rano, znałam kilka z podanych dobrych rad. Ta książka nie tylko utwierdziła mnie, że dobrze robię, ale otworzyła oczy na fakt, że może być jeszcze lepiej. Tytuł dobry i chwytliwy, nie dookreśla jednak bogactwa treści, która obejmuje także czas wolny i spędzany weekend.

Książka ta jest uniwersalna, ponieważ zawiera przykłady osób o różnym sposobie życia, które stosując te techniki i dopasowując je do siebie, osiągają cele, do których dążą. Nie tylko mowa o biznesmenach, pnących się po szczeblach kariery, których głównym zajęciem jest praca, kiedy pieniądze, mamusia lub naprawdę cierpliwa żona zajmują się całą resztą. Mamy przykład mamy opiekującej się dziećmi na cały etat – czyli najbardziej pomijany, a jednocześnie najczęstszy przykład kobiecej codzienności w książkach o rozwoju osobistym. Jest też przykład naprawdę rozplanowanego pastora – to również często pomijana profesja, a przecież osoby duchowne też czytają książki, są takimi samymi ludźmi jak my i większość ich problemów jest podobna do naszych.

Pozycja zawiera mnóstwo złotych myśli, rad, które warto sobie nawet wydrukować i nakleić nad miejscem pracy i nie tylko. Dla każdego coś innego będzie ważne, dlatego nic nie zacytuję.

Książka podzielona jest na kilka części, z których każda rozkłada na czynniki pierwsze problem, jaki mamy z czasem w tych sytuacjach. Zaczynamy od tytułowego – „przed śniadaniem” – w którym znajdziemy naprawdę wszystko o poranku i jego rutynie. Następnie dotykamy kwestii weekendu i tutaj dostajemy kilka wskazówek, jak go zaplanować, jak zapewnić sobie cudowny weekend i żyć pełnią życia. Dalej dowiadujemy się, co ludzie sukcesu robią w pracy, czyli jak rozporządzać swoim czasem i przerwami w pracy, aby otrzymać lepsze efekty, jeśli możemy sobie na to pozwolić.

Na końcu książki znajdziemy dodatki. Pierwszy z nich jest przykładem 3 arkuszy różnych osób, które pozwoliły na udostępnienie swoich sposobów spędzania czasu w ciągu tygodnia, na których autorka zaproponowała parę zmian i odkrywamy, jakie to dało efekty. Następnie dostajemy jeszcze następujące bonusy:
1. Tekst o tym, jak zmienić swoje wykorzystywanie czasu w 8 krokach;
2. Rozpiskę tygodnia, w której mamy wpisywać, co robiliśmy przez cały czas, aby móc wiedzieć, w jaki sposób spędzamy najwięcej czasu, w jaki zaś najmniej, co chcielibyśmy zmienić;
3. 50 pomysłów. jak lepiej wykorzystywać swój czas.

Mówi się, że czas to pieniądz – autorka pokazuje, że często czas jest czymś więcej. Zawsze będziemy mogli zarobić więcej pieniędzy, a straconego czasu nie będzie można już odzyskać.

Serdecznie polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu OnePress.

➡ „Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Laura Vanderkam
Tytuł książki: Co ludzie sukcesu robią przed śniadaniem
Tytuł oryginalny: What the Most Successful People Do Before Breakfast: How to Achieve More at Work and at Home
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Joanna Sugiero
Liczba stron: 168
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: