Książka

„Ciszej niż śmierć” – Sarah Hilary

Ciszej-niż-śmierć_300dpi-337x535PRZEMEK:

Mający we wrześniu premierę czwarty tom cyklu o Marnie Rome i Noah Jake’u z automatu trafił na mój stosik książek do przeczytania. Trzy wcześniejsze tomy napisane przez Sarah Hilary były na tyle wciągające, że nie sposób bylo nie oczekiwać tego samego w tym przypadku ;)

➡ „Ciszej niż śmierć” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Londyn zaczyna zalewać fala niezwiązanych ze sobą napaści na różne osoby. Brak świadków, ofiary – nawet jeśli rozpoznały sprawcę – postanawiają nabrać wody w usta. Marnie Rome, Jake Noah i prowadzone przez nich śledztwo stoją w miejscu. Sytuacja zmienia się dopiero wtedy, gdy dochodzi do włamania w dawnym rodzinnym domu komisarz Rome.

Sprawca prawdopodobnie nie tylko znał topografię budynku, ale i wiedział, czego szukać. Wkrótce okazuje się, że wszystkie napady zaczynają się ze sobą łączyć, a nieznany jak na razie sprawca pogrywa sobie ze stróżami prawa. To, co odkryją Noah i Marnie, zupełnie odmieni ich postrzeganie sytuacji, w jakiej się znaleźli…

Sarah Hilary po raz kolejny nie oszczędza swoich głównych bohaterów. Znów Marnie Rome staje przed śledztwem, które jest nie tylko trudne, ale i uderza w jej sferę osobistą. Po raz kolejny na główny plan wyłania nam się postać Stephena Keele’a, który zdaje się nigdy nie da spokoju swej przyrodniej siostrze, bez względu na to, w jakiej sytuacji sam się znajduje.

➡ „Ciszej niż śmierć” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Powiem więcej – zdawać by się mogło, że po trzech poprzednich, naprawdę mocnych powieściach, Sarah Hilary może mieć problem z utrzymywaniem poziomu. Tymczasem… „Ciszej niż śmierć” jest równie trudną i równie wciągającą lekturą. Autorka, pomijając trudną przeszłość czy związek homoseksualny, jakimi obdarzyła głównych bohaterów, nie zatrzymuje się jednie na takich trudnych tematach – przez postać Sola skrupulatnie unaocznia czytelnikom problem dotyczący gangów młodzieżowych.

Lektura do najprostszych i najprzyjemniejszych nie należy, zapewniam jednak, że trudno się od niej – jak i od wcześniejszych części – oderwać. Sarah Hilary oferuje czytelnikom naprawdę mocne, emocjonalne historie – polecam sprawdzić je samodzielnie, najlepiej począwszy od „W obcej skórze”.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czwarta Strona.

„Ciszej niż śmierć” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Sarah Hilary
Tytuł książki: Ciszej niż śmierć
Tytuł oryginalny: Quieter Than Killing
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Agnieszka Brodzik
Liczba stron: 504
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: