Książka

„Chata” – William Paul Young

chataBASIA:

Na wakacjach z campingu znika mała dziewczynka, Missy. Mimo szeroko zakrojonych poszukiwań nie udaje się jej znaleźć, a wszelkie tropy wskazują na nieuchwytnego seryjnego mordercę małych dzieci, grasującego w okolicy.

Trzy i pół roku później ojciec dziewczynki, Mackenzie, dostaje list – zaproszenie do tytułowej Chaty, w której znaleziono ostatni ślad jego córeczki: jej czerwoną sukienkę. Mackenzie sam nie bardzo to rozumie, ale postanawia podjąć wyzwanie i pojechać. Żonie i dzieciom proponuje wyjazd do rodziny. Sam pożycza od przyjaciela terenówkę i wraca na miejsce, budzące w nim wiele negatywnych wspomnień. Gdy dociera do źródła koszmarów z ostatnich lat, znajduje na pewno nie to, czego się spodziewał. Wyjazd odmieni jego życie nie do poznania…

Książka budząca wiele kontrowersji, a jednocześnie odsłaniająca wiele stereotypów światopoglądowo-religijnych, ukazująca nowe punkty widzenia. W czasach, kiedy ludzie są tak bardzo zagubieni, ta pozycja naprawdę może sporo zmienić w myśleniu wielu ludzi.

A czy Ty jesteś gotowy na wstrząśniecie twoim małym światkiem w głowie?

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Nowa Proza.

Autor książki: William Paul Young
Tytuł książki: Chata
Tytuł oryginalny: The Shack
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Anna Reszka
Liczba stron: 304
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2007
Rok pierwszego polskiego wydania: 2009

Sprawdź także: