Książka

„Bohater” – Rhonda Byrne

BohaterPostać Rhondy Byrne kojarzy się niewątpliwie tylko z jednym słowem: „Sekret”. Właśnie pod takim tytułem powstały zarówno jej książka, jak i film, dla wielu osób będące świetnym motywatorem do działania oraz czynnikiem „otwierającym oczy” i sugerującym inaczej spojrzeć na życie i otaczającą nas rzeczywistość. „Bohater” to kolejna książka tej autorki, tym razem pisana niejako we współpracy z dwunastoma postaciami, które właśnie na miano bohaterów zasługują.

„Bez względu na to, jak wygląda Twoje życie i ile masz lat – nigdy nie jest za późno, by podążyć za marzeniami.”

Rhonda Byrne wraz z owymi osobami zabiera nas w podróż, w której… znajdujemy się już od czasu narodzin. Jest to Podróż Bohatera – droga, która w naszym życiu prowadzi do realizacji naszych marzeń i stawania się bohaterem dla samego siebie. Dążenia „wciąż naprzód i naprzód”, jak postaci w „Rodzince Robinsonów” wytwórni Walt Disney Pictures. Każda z 12 zaproszonych do współpracy przez autorkę osób opowiada powoli swoją historię- dzieli się trudnościami, udowadnia, że zawsze można znaleźć sposób, by je przeskoczyć lub ominąć – choćby trzeba było się odwrócić i znaleźć inną drogę. Bo nigdy nie wiadomo, czy ta „inna” droga nie okaże się właściwszą i nie zawiedzie nas w życiu o wiele dalej, niż moglibyśmy sobie niedawno wyobrazić.

Przyznam szczerze, że „Sekret” niekoniecznie do mnie przemawia, także do „Bohatera” również podszedłem nieco sceptycznie. I tu się rozczarowałem – książka jest kopalnią niesamowitej liczby pokrzepiających i motywujących cytatów, zaś jej lektura dała mi potężnego kopa i skłoniła do działania. Naprawdę, dawno nic tak pozytywnie na mnie nie wpłynęło, jak właśnie „Bohater” Rhondy Byrne.

Książkę mogę zatem śmiało polecić każdemu – bez względu na to, czy znają autorkę i czytali „Sekret” (który nijak nie wiążę się fabularnie ani tematycznie, więc nie jest to wymagane), czy wiodą poukładane życie, czy może szukają swojego miejsca, czy mają depresję, czy może uważają, że są pełni życia i sił. W życiu każdego znajdzie się bowiem miejsce na odrobinę zamyślenia nad swoją drogą życiową oraz na lekturę, która potrafi jeszcze bardziej zmotywować.

Książkę zrecenzowaliśmy dzięki uprzejmości Wydawnictwa Rebis.

Autor książki: Rhonda Byrne
Tytuł książki: Bohater
Tytuł oryginalny: Hero
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Jarosław Wildecki
Liczba stron: 228
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: