Książka

„Bóg zawsze znajdzie Ci pracę. 50 lekcji jak szukać spełnienia” – Regina Brett

brettWydaje mi się (choć mogę się mylić), że Reginę Brett znają już wszyscy. To właśnie ona jest autorką dwóch wcześniejszych książek: „Bóg nigdy nie mruga” (za którą otrzymała tytuł Bestsellera Empiku 2014) oraz „Jesteś cudem” (również nominowaną w tymże konkursie). Tym razem autorka już z poziomu okładki przekonuje nas, że „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę”.

Do kogo jest zatem kierowana ta książka? Do wszystkich: i Ci, którzy poszukują pracy, i Ci, którzy są z niej zadowoleni, i Ci myślący o przekwalifikowaniu się znajdą w niej słowa skierowane do swoich oczu/uszu ;) Regina Brett dzieli się swoimi doświadczeniami z życia zawodowego, a także przytacza historie znanych sobie osób, które mogą nie tylko posłużyć jako motywator, ale zainspirować do działania, lub choćby do zastanowienia się nad tym, co chcemy robić w życiu i czy aby na pewno nie omija nas jakaś szansa, której nie potrafimy dostrzec, choć jest na wyciągnięcie naszych rąk.

W krótkich, przystępnych 50 lekcjach na nowo odkrywamy znaczenie pracy i tego, że często problem nie leży w samej „robocie”, którą wykonujemy, ale w tym, w jaki sposób postrzegamy nasze działania. Można być przecież świetnie spełniającym się, mało zarabiającym pracownikiem, jak i „zbijającym kokosy” nudziarzem i smutasem, któremu wiecznie źle i któremu praca nie odpowiada.

Jak zauważa Regina Brett, „Świat potrzebuje ludzi, którzy żyją pełnią życia”, „Warto wiedzieć, co jest twoją supermocą i twoim kryptonitem”, „To, co wygląda na koniec, może być nowym początkiem”, a „Czasem praca, o której marzysz to praca, którą już masz”. Gorąco zachęcam do zapoznania się z tymi, a także pozostałymi z pięćdziesięciu lekcji dotyczących pracy. Z pewnością któraś z nich kierowana jest bezpośrednio do Ciebie.

Książkę zrecenzowałem dzięki uprzejmości:logo_insignis

Autor książki: Regina Brett
Tytuł książki: Bóg zawsze znajdzie Ci pracę: 50 lekcji jak szukać spełnienia
Tytuł oryginalny: God Is Always Hiring: 50 Lessons for Finding Fulfilling Work
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Olga Siara
Liczba stron: 368
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: