Książka

„Bob” – Wendy Mass, Rebecca Stead

Nie wiem, co pierwsze urzekło mnie w tej książce: okładka, którą widzicie obok, czy też zawarte na niej motto „Przyjaźń to magia, która nie przemija”. Tak czy inaczej wiedziałem jedno: zapowiada się ciepła, magiczna historia o dziecięcej przyjaźni. I miałem rację.

W wieku dziesięciu lat mieszkająca na co dzień w Ameryce Livy nieco przymusowo trafia na wakacje do babci w Australii. Ostatni raz była u niej pięć lat temu i niemal nic nie pamięta z tamtego okresu. Poza jakimś „nietakim” kurczakiem, ale nikt nie wie, o co jej do końca chodzi. My także – dopóki nie poznamy Boba. Istotki, która czekała, aż Livy po nią wróci…

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Aj, kusi mnie zdradzić cokolwiek więcej, ale… nie mogę. Naprawdę, nie mogę. To historia, którą musicie sami przeczytać i przeżyć wraz z bohaterami. Dodajmy: to piękna przygoda, w sam raz na jeden wieczór, mogąca rozgrzać Wasze serca.

W moim odczuciu „Bob” to wręcz obowiązkowa pozycja w naszym domu, na tyle ponadczasowa, uniwersalna i wartościowa, że trafia na jedną półkę z „Małym księciem” (także tym po śląsku lub w gwarze poznańskiej) oraz „Paxem” Sary Pennypacker. I gorąco polecam lekturę każdemu z Was!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Kobiecemu (Young).

➡ „Bob” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Wendy Mass, Rebecca Stead
Tytuł książki: Bob. Przyjaźń to magia, która nie przemija
Tytuł oryginalny: Bob
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Krystyna Kornas
Liczba stron: 232
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: