Książka

„Bitcoin. Złoto XXI wieku” – Karol Kopańko, Mateusz Kozłowski

bitcoinDawniej handel oparty był o różnego rodzaju przedmioty i zwierzęta. Ot, płaciło się komuś przykładowo trzema kozami lub trzydziestoma cegłami. Dziś żyjemy w czasach, w których największą wartość ma złoto (a może jednak ropa?), zaś za produkty i usługi płacimy pieniędzmi w różnej walucie, coraz częściej w formie elektronicznej. Czy świat zrobi kolejny krok do przodu i zainteresuje się na szeroką skalę kryptowalutami, nie mającymi swoich fizycznych odpowiedników w postaci monet i banknotów? Czym są owe tytułowe bitcoiny?

Karol Kopańko i Mateusz Kozłowski wprowadzają nas w świat kryptowalut opartych o skomplikowane reguły matematyczne. Poznajemy nie tylko prawdopodobnego twórcę bitcoinów, ale też podstawowe informacje na temat ich wartości, sposobu „zdobywania” i „przechowywania”.

Książka stanowi swoisty przewodnik po świecie BTC, a zarazem poradnik dla osób, które pragną szerzej zainteresować się tematem kryptowalut. Pisana prostym językiem, z pewnością nawet największemu laikowi dostarczy podstawowej wiedzy i pomoże mu odpowiedzieć na pytanie, czy warto się poważniej zainteresować światem bitcoina.

Autor książki: Karol Kopańko, Mateusz Kozłowski
Tytuł książki: Bitcoin. Złoto XXI wieku
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 160
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Informatyka
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2014

Sprawdź także: