Książka

„Bestseller” – Joanna Opiat-Bojarska

Opiat-Bojarska Joanna_Bestseller front grzbiet.inddPRZEMEK:

Po „Gdzie jesteś, Leno?” i „Koneserze” przyszła wreszcie pora na trzeci tom traktujący o policyjnym duecie Burzy i Młodego. Czy tytuł „Bestsellera” okaże się dla niego proroczy – czas pokaże, premiera dopiero 15.06. – jednak ja już jestem po lekturze i mogę Was zapewnić, że to kawał dobrego, poznańskiego kryminału.

Przemysław „Burza” Burzyński i Michał „Młody” Majewski tym razem trafiają na bardzo nietypową sprawę. W jednym z mieszkań znaleziono ciało 35-letniej, niepozornej księgowej, Emilii Sienkiewicz. I samo w sobie to jeszcze nie jest dziwne – ale kobieta nie tak dawno wygrała telewizyjny literacki talent show, a za kilkanaście dni ma odbyć się premiera jej najnowszej powieści. Obaj policjanci, chcąc nie chcąc, muszą wejść w świat telecelebrytów, próbować dociec prawdy pośród medialnych manipulacji i nieczystych zagrań. To, że kobieta wygrała show, wcale nie ułatwia sprawy – wręcz przeciwnie: z tego powodu do jej potencjalnych wrogów należą przecież wszyscy uczestnicy, którzy przegrali. Zwłaszcza osoba, która zajęła drugie miejsce…

Jest jeszcze mężczyzna, będący partnerem denatki. I kobieta, która coś wie, ale obawia się o swoje życie… Burza i Młody stoją przed trudnym zadaniem. Na domiar złego – prowadzenie śledztwa utrudnia dodatkowo pałętające się wszędzie grono wścibskich dziennikarzy oraz sytuacja rodzinna jednego z funkcjonariuszy.

Oj, długo czekałem na ten tom. Po udanym spotkaniu z tą dwójką funkcjonariuszy na łamach poprzednich części wiedziałem, że czeka mnie kolejne niesamowite śledztwo. Smaczku – przynajmniej dla mnie – dodaje fakt, że wraz z Majewskim i Burzyńskim wędrujemy po Poznaniu. I nic nie stoi na przeszkodzie, by z tą książką (jak i poprzednimi) pojeździć nieco po mieście i pozwiedzać miejsca zbrodni ;) Jak na razie skutecznie się od tego powstrzymywałem, ale pokusa pozostała ;)

Najnowsze śledztwo funkcjonariuszy powinno przypaść do gustu nie tylko miłośnikom książek czy też fanom wszelakich talent show w telewizji – sprawa Emilii Sienkiewicz (jak nie zrobić kariery pisarkiej z takim nazwiskiem? Jednemu już się kiedyś udało) jest tak nietypowa, że aż się zacząłem zastanawiać, jak inni „papierowi” śledczy poradziliby sobie z tym tematem ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czarna Owca.

Autor książki: Joanna Opiat-Bojarska
Tytuł książki: Bestseller
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 368
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: