Książka

„Bądź zdrowa. Poradnik dla kobiet” – Jadwiga Górnicka

badz-zdrowa-poradnik-dla-kobiet-nowosc-1934045BASIA:

Masz problemy z otyłością? Walczysz z opryszczką? Wiecznie bolą Cię nogi? Twoja skóra przypomina papier ścierny, a włosy same dzielą się na czworo? W tej książce znajdziesz dobre sposoby, jak sobie z tym poradzić.

Dobre z pewnością, nie wiem natomiast, czy najlepsze – bo to, co może sprawdzić się u jednej lub kilku osób, u innej może nie działać. Jednak w książce tej znajdziesz naturalne (naprawdę naturalne, oparte o zioła – niektórych nazwę zobaczysz po raz pierwszy) sposoby na wiele dolegliwości, z którymi zmagają się kobiety.

Jak w tytule – jest to poradnik, który został podzielony na cztery części. Pierwsza omawia zdrowe odżywianie, ale nie tylko tradycyjną piramidę żywności, bo także kwasowo-zasadowość produktów oraz dlaczego jeść te warzywa, a unikać czerwonego mięsa. Zawiera a także informacje dla kobiet w ciąży i karmiących. Następnie mamy rozdział o zasadach zdrowego trybu życia, w którym znajdziemy informacje jak zdrowo oddychać, jak oczyścić swój organizm, jak poprawić sprawność swojego umysłu, a także wykaz poszczególnych owoców i warzyw, których wpływ może mieć istotne znaczenie dla naszego zdrowia. Trzecia część poświęcona jest wybranym schorzeniom, które oprócz dokładnego opisu, zawierają przyczyny, możliwe antidota, a także czasem sposoby zapobiegania, oprócz standardowych standardów, jak bóle głowy, grzybica, opryszczka, pomoc znajdą również kobiety chore na mięśniaki macicy, paradontozę czy żylaki. Ostatnia część dotyczy urody i pielęgnacji – tutaj dowiemy się, jak dbać o skórę, włosy i paznokcie, ale także stopy. Znajdziemy tu ponadto całe mnóstwo maseczek, przepisów na herbatki i kąpiele.

Każda z nas czuje się lepiej czy gorzej, w zależności od odporności, wieku, stylu życia, wagi, pogody bądź samopoczucia – no chyba, że mamy depresję, ale to Górnicka przewidziała i także opisała. Na jedne czynniki, jak pogoda czy wiek nie mamy wpływu, ale wiele możemy zmienić, tym samym poprawiając nasze zdrowie, a więc i życie. Serdecznie polecam zatem lekturę tego poradnika :)

Recenzja książki jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Jadwiga Górnicka
Tytuł książki: Bądź zdrowa. Poradnik dla kobiet
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 264
Kategoria: Hobby
Gatunek: Uroda i zdrowie
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2010

Sprawdź także: