Książka

„Aż łeb urywa! 362 zaskakujące fakty o współczesnym świecie” – Matthew Santoro

az-leb-urywa-362-zaskakujace-fakty-o-wspolczesnym-swiecie-b-iext47509143PRZEMEK:

Z czym Wam się kojarzy YouTube? Jednym z gigantyczną platformą muzyczną, innym z potężnym zbiorem śmiesznych filmików, część z Was zapewne traktuje go głównie jako „booktube”, przeglądając recenzje i filmik okołoksiążkowe. Są tez i tacy, którzy zdobywają poprzez YT wiedzę o świecie lub odkrywają liczne ciekawostki. Ot, choćby te serwowane przez Matthew Santoro.

➡ „Aż łeb urywa! 362 zaskakujące fakty o współczesnym świecie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Jeśli kojarzycie takie polskie kanały, jak chociażby „Topowa Dycha”, to mniej więcej wiecie, jakiej wiedzy możecie spodziewać się po tej książce. Ciekawostki nie są jednak podzielone na zestawienia typu TOP 10, a na tematyczne rozdziały.

Co jest natomiast dużym plusem – bardzo łatwo czytelnikowi pokręcić z niedowierzaniem głową i powiedzieć: „sprawdzam!” – autor zadbał o to, by każda informacja miała swoje źródło, umieszczone z tyłu książki. Jeśli zatem nie wierzymy mu na słowo, że „pszczoła miodna może unieść ciężar stokrotnie przekraczający ciężar jej ciała”, a „Marilyn Monroe miała IQ wyższe niż Albert Einstein” – nic nie stoi na przeszkodzie, by doczytać na te tematy więcej w podanych do nich linkach.

Podsumowując, książka stanowi konkretny zbiór wiedzy, która na co dzień może w życiu się nie przyda, ale która jest na tyle fascynująca, że nie sposób ją sobie dawkować – bo po lekturze jednej ciekawostki natychmiast przychodzi pokusa, by sięgnąć po następną. Ja byłem baaardzo uległy… ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu K.E. Liber.

„Aż łeb urywa! 362 zaskakujące fakty o współczesnym świecie” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Matthew Santoro
Tytuł książki: Aż łeb urywa! 362 zaskakujące fakty o współczesnym świecie
Tytuł oryginalny: Mind = Blown: Amazing Facts About This Weird, Hilarious, Insane World
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Michał Szczepański
Liczba stron: 256
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Literatura popularnonaukowa
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: