Książka

„Awaria małżeńska” – Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz

awaria-malzenska-b-iext38728313AGNIESZKA:

Wszyscy dobrze wiedzą, że mężczyźni są z Marsa, a kobiety z Wenus. Wszyscy wiedzą, że różnimy się tak bardzo od siebie jak te dwie planety. Ale przychodzą takie momenty, kiedy mężczyzna musi zacząć robić to, czym dotychczas zajmowała się jedynie kobieta, a czego on nie robił. Czy jest to możliwe?

➡ „Awaria małżeńska” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Justyna i Ewelina nie sądziły, że wracając spokojnie autobusem będą skazane na długi pobyt w szpitalu, co zaburzy ich codzienne stawanie się perfekcjonistkami w zawodzie matki. A wszystko przez… kota. Tak kota, który wbiegł na jezdnię, którego chciał ominąć kierowca, przez co pasażerowie zostali „lekko” poturbowani. Bohaterki trafiają na oddział urazowy na parę tygodni, tym samym skazując swoich mężów – Mateusza i Sebastiana – na opiekę nad dziećmi. Kobiety obawiają się najgorszego. Jak Ci dwaj, nic nie robiący, przeszkadzający, niezainteresowani rodzinnym życiem faceci mają ogarnąć dom i całą resztę? Uda się, czy też nie?

Przezabawna komedia obyczajowa, która sprawiła, że każda chwila czytania była usiana moim śmiechem. Niby samo życie – w końcu książka ukazuje sytuacje życia codziennego. Mało to mężczyzn, którzy nie mają pojęcia, co na śniadanie jadają ich dzieci, czym się interesują, a w najgorszym przypadku nie wiedzą, do jakiego przedszkola chodzą? Niestety – taka rzeczywistość. Taka tematyka jest właśnie w tej książce. Pokazuje, jak mężczyźni próbują nagle odnaleźć się w tej nieznanej im galaktyce. To trochę tak, jakby właśnie wysłano ich na Wenus, a panowie zadawali sobie pytania „Jak wygląda życie na tej planecie?” czy „To jest jeszcze coś oprócz pracy?”.

Bardzo dobry temat na książkę, okraszony sporą dozą zabawnych dialogów i przemyślanych życiowych sytuacji. Nic dodać, nic ująć. Co prawda ostatecznie zakończenie przewidziałam, ale dobrnięcie do niego sprawiało niemałą frajdę ;)

Polecam wszystkim, którzy pragną się trochę pośmiać, jak i również zobaczyć, że czasem warto po prostu mężczyźnie pozwolić działać. W końcu nie wszystko musimy robić my, kobiety ;)

„Awaria małżeńska” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Natasza Socha, Magdalena Witkiewicz
Tytuł książki: Awaria małżeńska
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 376
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Społeczna, obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016

Sprawdź także: