Książka

„ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe” – Bartosz Oczko

T278758BASIA:

Nie, nie w weekend, ani w tydzień, dwa tygodnie czy miesiąc. Autor w ogóle nie podaje, jak szybko można nauczyć się języka, bo dużo zależy. Od czego? Od bardzo wielu czynników, które jednak nie są tematem książki – więc na nich się także nie skupia. No to w końcu o czym jest ta książka? O tym, jak można zwiększyć efektywność swojej nauki, co może ją przyspieszyć i usprawnić.

➡ „ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor obala mit zdolności językowych, obnaża wady i zalety mnemotechnik, poleca sprawdzone przez siebie aplikacje do nauki, podaje kreatywne przykłady zadań. Wszystko po to, by tak szybko, jak to możliwe pojąć język obcy na wszystkich czterech płaszczyznach językowych.

Nie znajdziesz tu specjalnej recepty na natychmiastowe zapamiętanie słówek – niestety potwierdzi się prawda, że nauka języka to przede wszystkim czas i powtórki. Nie jest to (w każdym razie w moim przypadku) książka, która odmieni moje życie z modnym teraz efektem WOW, stanowiąca eurekę i przekazująca wiedzę tajemną. A jednak cieszę się, że ją przeczytałam, ponieważ trochę informacji stety-niestety po prostu potwierdziłam i uporządkowałam, z przykrością odkryłam kilka błedów, stanęłam oko w oko ze swoją niemotywującą motywacją i rozprawiłam się z nią raz na zawsze.

Pierwszy raz spotkałam się z książką tak bardzo teoretyczną o językach. Autor na pewno ma do tego predyspozycje, ponieważ opanował całkiem różne języki, jakimi są hiszpański, mandaryński – będący dialektem chińskiego – oraz angielski, który biegle znają niby wszyscym a jak przychodzi co do czegom to wzruszają bezradnie ramionamim recytując „I don’t understand” nauczone na pierwszej lekcji na kolejnym cudownym i drogim kursie, który miał sprawić, że będziemy mówić jak rodowici Brytyjczycy.

Nie, ta książka nie sprawi, że nauczysz się jakiegokolwiek języka – ta książka może sprawić, że będziesz wiedzieć, jak się go nauczyć.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu OnePress.

„ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Bartosz Oczko
Tytuł książki: ASAP. Jak nauczyć się języka obcego tak szybko, jak to możliwe
Język oryginalny: polski
Tłumacz: Barbara Tarnas
Liczba stron: 232
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne, Języki obce
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: