Książka

„Antyporadnik. Jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby” – Mika Dunin

antyporadnikCzy wszystkie poradniki dotyczące relacji z bliskimi muszą być oklepane? Mika Dunin w niesamowity, przezabawny sposób (choć temat jest jak najbardziej poważny) udowadnia, że nie! O relacjach można równie dobrze napisać antyporadnik.

Autorka w poszczególnych rozdziałach wyjaśnia i „podpowiada”, jakie kroki należy podjąć, by stracić: żonę, męża, dziecko, teściów, synową, dobre relacje z Bogiem, czy wreszcie pogodę ducha i wiarę w siebie. A wbrew pozorom nie jest to zadanie łatwe!

W kolejnych krokach czytelnik nie tyle odkrywa, jak postępować, co – wręcz przeciwnie – mimowolnie odczytuje między wierszami, od jakich zachowań stronić, by życie nabierało coraz to żywszych i piękniejszych barw. Równocześnie żartobliwy, pełen humoru i ironii styl autorki sprawia, że do treści tej książki nie da się podejść poważnie, odbierając jej treść dosłownie. No chyba, że ktoś wybitnie jest pozbawiony poczucia humoru i zdolności samodzielnego myślenia, ale wówczas taki antyporadnik jest mu chyba zbędny, bo gość jest w tym względzie samowystarczalny ;)

Doskonała książka do refleksji nad sobą i swoimi relacjami z innymi. Rozbawi do łez, a zarazem zmusi do refleksji.

Autor książki: Mika Dunin
Tytuł książki: Antyporadnik. Jak stracić męża, żonę i inne ważne osoby
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 224
Kategoria:
Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2013

Sprawdź także: