Książka

„Alojzy@kot_w_podróży.com” – Roksana Jędrzejewska-Wróbel

alojzy_kot01BASIA:

Krótka i lekka książka dla dzieci od mniej więcej 3 roku życia.

Idealna książka na wakacje, ale nie tylko. Kot Alojzy ma błękitną walizkę na kółkach i z ta walizką przemierza świat. W walizce ma to, co najważniejsze: oprócz suszonych myszy jest to poczucie humoru, ciekawość i mnóstwo energii. Odwiedza Kraków, Sopot, Anglię, Francję, Azję, Europę… Pewnego dnia ktoś pyta go o adres, więc podaje – zgodnie z tytułem książki: Alojzy@kot_w_podróży.com :) „Ale nie taki” – odpowiada ktoś – „Taki z nazwą ulicy i numerem”. Tymczasem takiego Alojzy nie ma, co go bardzo smuci. Zaczyna więc szukać i… no przecież nie mogę wam zdradzić całej książki, prawda? Jeśli jesteście ciekawi, sami sprawdźcie :)

➡ „Alojzy@kot_w_podróży.com” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Proste zdania, duże litery, mało tekstu na każdej stronie i jasny przekaz, dostosowany do wieku – to cechy, które jak dla mnie są najważniejsze w książkach dla dzieci. Ta się nimi charakteryzuje, więc na pewno zostanie z nami na dłużej.

Nie bardzo przypadła mi do gustu grafika wyszywanych kotów. Mnie osobiście kojarzących się ze szkołą waldorfską. Jak dla mnie są one mało estetyczne, kanciaste, ale to rzecz gustu. Przekaz z drugim dnem, a jednak prosty, więc książkę z czystym sumieniem polecamy. Aczkolwiek, cytując zdanie z tejże książki, „każdy jest inny” – więc najlepiej sprawdźcie sami :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Alojzy@kot_w_podróży.com” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Roksana Jędrzejewska-Wróbel
Tytuł książki: Alojzy@kot_w_podróży.com
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 40
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: