Książka

„Abecadło pod lupą” – Eugenia Wasylczenko

Abecadło pod lupą – dosłownie, choć trochę w przenosi. Z tyłu książki mamy bowiem kieszonkę na lupę z czerwonym, półprzeźroczystym kółeczkiem zamiast szkła. Na każdej stronie za to po lewej mamy kilkanaście małych obrazków. Niektóre wcale nie są takie oczywiste – dlatego dobrze, że takie rzeczy jak aligatoroautobus czy planeta w pieluszce albo rogacz w radiowozie są podpisane. Po prawej mamy wielką, drukowaną literę. W środku tej litery jest wiele małych literek, również w czerwonym kolorze. Przebijają się przez nie bardzo delikatnie niebieskie linie. Kiedy położymy w tym miejscu lupę… niebieskie kontury okazują się poszczególnymi obrazkami z drugiej strony. Bardzo sprytnie ukryte!

Świetna zabawa na spostrzegawczość, na kreatywność. Dziecko może poznać nowe słowa lub zobaczyć ciekawe zestawienia słów. Nauka liter w bardzo ciekawy, niespotykany sposób.


➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Lubię takie książki do czytania i zabawy, do tworzenia nowych światów w wyobraźni mojego dziecka. Efekt lupki można też uzyskać, obracając książkę pod odpowiednim kątem. Litery i obrazki – a mogą dać tyle frajdy i przyjemnie spędzonego czasu. Edukacyjna i angażująca, a jednak tylko poprzez treść, bez żadnych przycisków czy dźwięków. Jestem zachwycona, moje dzieci również – serdecznie polecamy!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mamania.

„Abecadło pod lupą” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Eugenia Wasylczenko
Tytuł książki: Abecadło pod lupą
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 54
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: