Książka

„7 dni” – Eve Ainsworth

7-dniAGNIESZKA:

Przechodząc między półkami osiedlowej biblioteki zastanawiałam się, co by sobie wypożyczyć. Nagle okładka tejże książki rzuciła mi się w oczy. Była taka… nietypowa. Ale przyznam szczerze, że nie tego się spodziewałam w środku książki. Jestem pozytywnie zaskoczona ;)

„7 dni” opowiada o dwóch dziewczynach: Jess – nastolatce z nadwagą, która mieszkając z siostrą i matką ledwo łączy koniec z końcem. Przez swój wygląd szykanowana jest przez Kez – popularną, chudą i ładną dziewczynę, która wraz ze swoją przyjaciółką Marnie ciągle dokucza Jess. Jednak życie tej drugiej również nie jest usłane różami. Dziewczyna przeżywa wiele problemów w domu. Wydawać by się mogło, że tak to już się skończy, że prześladowana Jess w końcu popadnie w całkowitą depresję, a Kez osiągnie zwycięstwo. Ale czy na pewno?

Z góry prosty schemat. Książka typowo dla młodzieży gimnazjalnej, ale jakże życiowa. Pochłaniałam ją jeden dzień na nudnych wykładach. I uważam, że była to wspaniała lekcja życia. Choć z pozoru jest to książka niskiego kalibru – no bo co niby może być w tym zaskakującego? Prosty język i nic szczególnego – to jednak myślę, że niejednemu przemówiłaby do rozsądku. Byłam pozytywnie zaskoczona i dawno nie przeczytałam tak szybko książki, co strasznie poprawiło mi humor na resztę dnia.

Myślę, że z pewnością jest wiele książek o takiej tematyce dla młodzieży, ale czy nie powinno znaleźć się więcej tego typu powieści dla nieco starszych czytelników? Z trochę bardziej rozbudowanym problemem i fabułą, rzecz jasna. O ileż lepiej patrzylibyśmy na drugiego człowieka, bez uprzedzeń i nieporozumień? ;)

Polecam książkę absolutnie każdemu, niezależnie od gatunków, jakie lubicie czytać. Mnie pozytywnie zaskoczyła i na długo pozostanie mi w pamięci jako dobry obraz ;)

Autor książki: Eve Ainsworth
Tytuł książki: 7 dni
Tytuł oryginalny: Seven Days
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Marcin Mortka
Liczba stron: 246
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: