Książka

„12-tygodniowy rok” – Brian P. Moran, Michael Lennington

Na recenzowaną dziś książkę trafiłem w ostatnim czasie w tylu różnych miejscach – blogach, podcastach, artykułach – że nie pozostało mi nic innego, jak dokonać własnej oceny tego, czym jest planowanie dwunastotygodniowe i czy sprawdzi się ono w moim życiu, pełnym niekiedy chaosu ;)

Z definicji system jest bardzo prosty: skoro planowanie 12-miesięczne nie sprawdza się, bo w takim marcu uznajemy, że to nic, że zawalamy – do grudnia przecież daleko, pora dokonać radykalnej zmiany. Wprowadzić planowanie 12-tygodniowe, zawężające nasze możliwości obijania się, a tym samym zachęcające w naturalny sposób do wzmożonej produktywności. Z jednej strony brzmi prosto, z drugiej – wcale takie nie jest.

Podjąłem się właśnie próby zdefiniowania sobie pierwszego dwunastotygodniowego roku (właściwie trzynastotygodniowego, z dodatkowym tygodniem na podsumowanie, analizę i wyznaczenie celów na kolejny okres) i… muszę przyznać, że już samo wytyczenie sobie celów oraz taktyk, jakimi zamierza się operować, to nie jest bułka z masłem… Nikt jednak nie mówił, że będzie łatwo – autorzy natomiast w dość zrozumiały i przystępny sposób prowadzą czytelnika krok po kroku, by cały system okazał się dla niego zrozumiały i nieskomplikowany.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Na pierwsze w pełni mierzalne efekty lektury przyjdzie mi jeszcze poczekać, ale już zmieniła ona moje życie na tyle, że jestem zadowolony. Wyznaczyłem sobie cele, któe zamierzam osiągnąć krótko- i długoterminowo, zastanowiłem się nad tym, dokąd zmierzam – a w dzisiejszym, zagonionym świecie, trudno znaleźć ku temu zarówno czas, jak i głębszy sens.

Jeśli zatem jesteście otwarci na zmiany w Waszym życiu – sprawdźcie koniecznie opcję dwunastotygodniowego roku. Zapewniam, że odmieni Wasze życie, bez względu na to, jak mocno wdrożycie ją w swoje działania.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Studio Emka.

„12-tygodniowy rok” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Brain P. Moran, Michael Lennington
Tytuł książki: 12-tygodniowy rok. Osiągnij w 12 tgodni więcej niż inni w 12 miesięcy
Tytuł oryginalny: The 12 Week Year. Get more done in 12 weeks than others do in 12 months
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Krzysztof Krzyżanowski
Liczba stron: 236
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: