„Żubr Pompik. Wyprawy. Wodospad muflona” – Tomasz Samojlik

7 grudnia 2019

BASIA:

„Żubr Pompik. Wyprawy” to wspaniała seria o tytułowym żubrze, który wraz z siostrą Polinką, tatą Pomrukiem i mamą Poradą wyrusza w różne miejsca. Nie myślcie sobie, o nie, że żubry żyją tylko w nieprzebytych puszczach – to ciekawskie zwierzęta. Opuszczają leśne gęstwiny, by poznać świat.

„Żubr Pompik. Wyprawy. Wodospad muflona” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Tym razem nasze wędrowne Żuberki dotarły do Karkonoskiego Parku Narodowego. To ich pierwszy raz w górach. Pompik, który uwielbia poznawać nowe miejsca, jest zachwycony. Widoki zapierają dech w piersiach. Pompik, Porada i Pomruk podziwiają krajobraz, ale Polinka, po trudnej i meczącej drodze, nie jest w najlepszym humorze. Pompik nie może się nadziwić nad cudownościami, a jego siostra tylko marudzi. Kiedy jednak znajdują pewien niezwykły kwiat, nareszcie się rozpogadza. Jak się okazuje, Polinka znalazła dzwonek karkonoski, a powiedziało im o tym niezwykłe zwierzątko. Zwierzątko, które widzieli po raz pierwszy w życiu. Ich zdziwienie zasmuca je, więc ucieka, wspinając się po kamieniach. Idąc dalej, spotykają wiewiórki. Żubrom wiewiórki nie są obce, ale oni dla tych wiewiórek chyba są niezwykli – przypatrują się im one ze zdziwieniem i szepczą jedna do drugiej, co denerwuje Polinkę. Kiedy ta zarzuca im, że nieładnie tak mówić i się gapić, te uciekają w popłochu. Wtedy właśnie Pompik orientuje się, że zwierzątko, które spotkali, mogło się poczuć podobnie. Postanawiają szybko przeprosić i wyjaśnić te nieporozumienie. Co z tego wyniknie i jak to jest z tymi obcymi? Musicie sprawdzić sami.

Rzetelna wiedza przyrodnicza podana w łatwo przyswajalny sposób. Dla dzieci, a jednak nie infantylnie. Jeśli nie jesteś po biologii, to czytając wraz z dzieckiem odkrywasz świat roślin i zwierząt. Oparcie serii o polskie Parki Narodowe to genialny pomysł. Po pierwsze: pokazujesz dziecku przyrodnicze zakątki naszego kraju, po drugie: każda książka to przygoda zwierząt, więc można zaszczepić u dzieci szacunek do słabszych i choć trochę je zrozumieć, po trzecie: każda bajka ma morał o różnorodności, przyjaźni, dobrej zabawie, pewności siebie… To wartości, o których warto czytać czasem wiele razy, bo książki o żubrze Pompiku takie są – na lekturze jednej się nie skończy. Krótkie zdania, wciągająca opowieść, morał, mapa Polski z zaznaczonymi parkami, ciekawostki przyrodnicze i prosta, przyjemna dla oka kolorowa grafika.

Polecamy serdecznie! :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Żubr Pompik. Wyprawy. Wodospad muflona” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Tomasz Samojlik
Tytuł książki: Żubr Pompik. Wyprawy. Wodospad muflona
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 24
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2019

Related posts:

"Pieniądze: W świetle Ewangelii: Nowa opowieść o biedzie i zarabianiu" - ks. Jacek Wiosna ...
"Nocny człowiek" - Jørn Lier Horst
"Iluzjonista" - Remigiusz Mróz