„Zrób to krok po kroku” – Clara Lidström, Annakarin Nyberg

13 października 2017

zrob-to-krok-po-kroku_420pxrgbBASIA:

Angielski, basen, judo, francuski, szachy, piłka nożna, taniec, rytmika, skrzypce, balet, japoński… i tak dalej, i tak dalej… zapowietrzyć się można, a co dopiero zmęczyć. Czas dzieci bardzo często zapełniony jest godzina po godzinie na mnóstwo niezwykle rozwijających zajęć. Czy aby na pewno tego im potrzeba?

Wydawnictwo Zakamarki postanowiło na przekór trendom pokazać niezwykłe zabawki dla dzieci. Na przekór certyfikatom, wysokiej cenie, światełkom i mnóstwie funkcji. Kilka, a dokładnie dziesięć rzeczy do zrobienia. zabawą może być już samo ich wykonanie, (nie)koniecznie z rodzicami.

Okładkowo:

Jeśli lubisz majsterkować i robić coś własnymi rękami, to jest to książka dla ciebie. Znajdziesz w niej pomysły na praktyczne przedmioty, które możesz wykonać samodzielnie – na przykład torbę, skrzynkę na listy, szczudła czy grę memo – wykorzystując to, co znajdziesz w domu: puszki po konserwach, pudełka, klej, farbę i papier. I najważniejsze: ZRÓB TO KROK PO KROKU jest tylko dla dzieci! Dorośli powinni trzymać się z daleka, chyba że poprosisz ich o pomoc.

Myślą przewodnią tej książki jest recykling. Przejrzyste ilustracje i instrukcje prowadzą małych majsterkowiczów krok po kroku do celu, zachęcając jednocześnie do eksperymentowania z kolorem i formą.

Proste czytelne instrukcje, ładne zdjęcia, niezwykłe ciekawostki i dobre rady. Przy okazji przydatne rzeczy możecie razem stworzyć. Komu nie przyda się zakładka albo zegar?

Zrób ten krok kup Zrób to krok po kroku i pozwól się zaskoczyć.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Zakamarki.

Autor książki: Joanna Opiat-Bojarska
Tytuł książki: Zrób to krok po kroku
Tytuł oryginalny: Fixa steg för steg
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Katarzyna Skalska
Liczba stron: 52
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Pradnik
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Related posts:

"Zapłata" - Małgorzata Rogala
"Potomek Tudorów" - Christopher W. Gortner
"Krew" - Bartosz Szczygielski