„Zmierzch” – Stephenie Meyer

29 grudnia 2015

Zmierzch-Stephenie-Meyer-_bc9348AGNIESZKA:

Z początku jakoś kompletnie nie miałam ochoty się za to zabrać. Wampiry? To nie dla mnie – pomyślałam, kręcąc głową. Jednak kiedy większość moich znajomych sięgała po książki, w pewnym momencie poszłam za trendem i również sięgnęłam po dzieło pani Meyer. A czy było według mnie warto?

Siedemnastoletnia Bella Swan przeprowadza się do Forks – deszczowego miasteczka, w którym mieszka jej ojciec. Pierwszego dnia szkoły napotyka chłopaka – nie dość, że na swój sposób pięknego, to jeszcze posiadającego nadludzką siłę. To wszystko sprawia, że Bella chce się dowiedzieć, co się za tym kryje. Nie wie jednak, jak drastycznie od tej chwili zmieni się jej życie. A co się stanie? Przeczytajcie sami!

Szczerze powiedziawszy, jeśli widzieliście film i kierujecie się tym, by nie sięgać po książkę, to uważam, że jednak powinniście ją mimo wszystko przeczytać. Mnie osobiście książki się o wiele, wiele bardziej podobały (jeśli mówić już o całej serii – kolejne części już wkrótce ;) ). Jeśli miałabym jednak oceniać, to sama fabuła nie jest aż tak spektakularna. Mimo to ma w sobie coś, co sprawia, że wciąga czytelnika. Myślę jednak, że gdybym czytała ją dopiero teraz (a nie parę lat temu, jak to miało miejsce), to nie wciągnęłaby mnie już tak bardzo. Może ta książka jest przeznaczona do jakiegoś konkretnego wieku? Nie wiem ;) ale możecie sprawdzić sami!

Jak już wspomniałam wcześniej, film niekoniecznie mi przypadł do gustu – tzn. nie był najgorszy, ale chyba jednak wolałam swoje wyobrażenia :P

 

Autor książki: Stephenie Meyer
Tytuł książki: Zmierzch
Tytuł oryginalny: Twilight
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Joanna Urban
Liczba stron: 320
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2005
Rok pierwszego polskiego wydania: 2007

 

Related posts:

"Nic oprócz śmierci" - Magdalena Knedler
"Mała biała rybka liczy do 11" - Guido Van Genechten
"Gra o wszystko" - Joanna Opiat-Bojarska

One Comment

  • eMeBi 29 grudnia 2015 at 15:47

    Czytałam tą serię, jakoś rok po tym jak się u nas pojawiła. Miałam takie same wątpliwości związane z tym, czy zaczynać i w zasadzie cieszę się, że wtedy to przeczytałam :)
    Nie jestem pewna, czy teraz by mi się spodobało, może? Kto wie.
    Co do filmów, to jak dla mnie są średnim odwzorowaniem książki i moich wyobrażeń, ale w większości przypadków jest tak zawsze ;)
    Pozdrawiam i życzę Nowego Zaczytanego Roku

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>