Książka

„Zło czai się na szczycie” – Marta Matyszczak

zlo-czai-sie-na-szczycie-b-iext52892069PRZEMEK:

Gucio i Solański wrócili! Nie ukrywam, że z niecierpliwością wyczekiwałem czwartego tomu z serii „Kryminał pod psem”. Nie zwlekając zatem ani chwili, jak najszybciej usiadłem do lektury.

Szymon Solański zostaje zaproszony na wesele do Zdrojowic. Znudzony imprezą, wymyka się na chwilę na tyły Hotelu Miras, gdzie trwa budowa dodatkowego skrzydła. Dość nieoczekiwanie w świeżo wylanych fundamentach odnajduje… stopę. A właściwie całe ciało, należące do lokalnego aptekarza, Juliana Wątroby.

Właściciel hotelu i pan młody w jednym zleca Szymonowi sprawę znalezienia mordercy. Z pomocą Solańskiemu przychodzi czujny pies Gucio, a także Róża Kwiatkowska, przypadkiem także uczestnicząca w uroczystości. Czy uda im się rozwiązać zagadkę w mieścinie, w której wszyscy wszystkich znają, więc nikt nikogo o nic nie oskarży? Czy wpływ na skuteczność tego niecodziennego biura detektywistycznego będzie mieć fakt, że to właśnie w Zdrojowicach przed laty tragicznie zmarła żona Szymona?


➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Bardzo spodobał mi się pomysł wplecenia wątku, opowiadającego o przeszłości Szymona. Dzięki temu można trochę lepiej zrozumieć niektóre jego zachowania czy też mniej lub bardziej szalone pomysły. Co więcej, dzięki temu także wydarzenia w czasie teraźniejszym nabierają innego znaczenia. Dodając natomiast do tego wątek nie-do-końca-jasnych relacji między Różą a Szymonem, otrzymujemy nieco wybuchową, detektywistyczną mieszankę. A to oznacza… eksplozję humoru i niespodziewanych zwrotów akcji ;)

Tak, tak! Marta Matyszczak po raz kolejny w rozbrajająco zabawny sposób prowadzi czytelnika od znalezienia trupa, aż po rozwiązanie sprawy, dostarczając po drodze powodów do śmiechu, ale i tych sugerujących zrewidowanie obecnej teorii i obranie innego tropu. Dzięki temu czyta się zapartym tchem, cały czas czując, że zaraz wydarzy się coś niespodziewanego. To lubię!

Jeśli nie macie.pomysłu, jak spędzić koniec czerwca i początek wakacji, podpowiadam zatem: jedźcie z Szymonem Solańskim, Guciem i Różą do Zdrojowic. Nie obiecuję jednak, że wyjdzie Wam to tylko i wyłącznie na zdrowie ;) Mnie na przykład bolał brzuch… od śmiechu :P


SPRAWDŹ INNE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI:
Kryminały pod psem
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Recenzja
Gdzie kupić?
Zbrodnia nad urwiskiem
Recenzja
Gdzie kupić?
Strzały nad jeziorem
Recenzja
Gdzie kupić?
Zło czai się na szczycie
Recenzja
Gdzie kupić?
Morderstwo w hotelu Kattowitz
Recenzja
Gdzie kupić?
Trup w sanatorium
Recenzja
Gdzie kupić?
Wypocznij i zgiń
Recenzja
Gdzie kupić?

Premiera książki: 20.06.2018
Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Dolnośląskiemu.

Autor książki: Marta Matyszczak
Tytuł książki: Zło czai się na szczycie
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 304
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: