„Żeglarz” – Agnieszka Pruska

14 września 2018

1b35c1efff01c88d99a2848ee5113f52PRZEMEK:

Po dłuuuuuuuuuugim czasie postanowiłem wreszcie wrócić do cyklu o komisarzu Barnabie Uszkierze. A zatem – bez dodatkowego ociągania się – zapraszam do lektury recenzji „Żeglarza” – trzeciego tomu w tejże serii kryminalnej.

➡ „Żeglarz” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Tuż po zakończeniu Pucharu Obrońców Westerplatte – jednych z największych regat w kraju – policjanci natrafiają na zwłoki leżące w wodzie nieopodal stacjonujących żaglówek. Dość szybko okazuje się, że znaleziony w wodzie mężczyzna to Jan Kuśmierski, facet, który niegdyś był niezłym żeglarzem, ale z niewiadomych przyczyn porzucił żaglówki. Teraz z równie niejasnych powodów znaleziono go martwego w wodzie….

Komisarz Uszkier i jego współpracownicy – w tym stawiający pierwsze kroki nowy w ekipie podkomisarz Dawid Bukowski – stają przed arcytrudnym zadaniem: odkryć, dlaczego trup znalazł się w wodzie oraz komu mogło zależeć na śmierci mężczyzny. Co więcej, sprawy zaczynają się komplikować, gdy ginie kolejny żeglarz…

Może to kwestia subiektywnego odczucia, może wpływ miała późna-nocna pora lektury, ale miałem wrażenie, że akcja rozwija się baaaardzo powoli. Z drugiej jednak strony fabuła mnie cały czas intrygowała, nawet jeśli nie do końca ogarniałem czytelniczą rzeczywistość ;) A to akurat dobrze, bo trudno było zrazić się tym pierwszym, mniej przyjemnym wrażeniem ;)

➡ „Żeglarz” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Dużym plusem jest „bonusowa” wycieczka po Trójmieście, jaką funduje nam autorka, a także solidna porcja wiedzy związanej z żeglarstwem i nie tylko ;)

Trzeci tom cyklu o Barnabie Uszkierze zdecydowanie świetnie komponuje się z poprzednimi dwoma i robi apetyt na cześć czwartą, tj. mającego w tym roku premierę „Spadkobiercę” :) Ja już nie mogę doczekać się lektury! ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Oficynka.

„Żeglarz” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Agnieszka Pruska
Tytuł książki: Żeglarz
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 548
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016

Related posts:

"Mów, słuchaj i zrozum" - Petra Krantz Lindgren
"Tekst" - Dmitry Glukhovsky
"Wszyscy kochają Sigge" - Lin Hallberg