Książka

„Z filmowej serii Harry Potter: Różdżki kolekcja” – Monique Peterson

PRZEMEK:

Czy jest na świecie jakieś dziecko, które nie słyszało o nastoletnim czarodzieju, który dostał list z Hogwartu? Hmm… No tak, są moje dzieci, niczego nieświadome – ale prędzej czy później, jak tylko nieco podrosną, na pewno to się zmieni ;)

„Z filmowej serii Harry Potter: Różdżki kolekcja” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Harry’ego Pottera czytelnikom 3telnika nie trzeba jednak przedstawiać. Warto natomiast napomknąć, że na rynku pojawiają się kolejne książki przedstawiające wycinek świata wykreowanego przez J.K. Rowling. Nie inaczej jest z recenzowanym dziś albumem.

Jak słusznie podpowiada już sam (nieco kulawy pod względem gramatycznym, przyznajmy) tytuł książki, jest to niesamowita kolekcja różdżek – w dodatku dostępna dla każdego potteromaniaka. Na wstępie dowiadujemy się czym jest różdżka i kto ją wytwarzał, by następnie przejść do konkretnych modeli używanych przez poszczególne postaci.

Te zostały podzielone na stosowne kategorie: uczniowie Hogwartu, nauczyciele i personel Hogwartu, uczestnicy Turnieju Trójmagicznego, wybrani członkowie Zakonu Feniksa, „ciemne moce” (z najciemniejszym typem na czele), by następnie przejśc do Ministerstwa Magii oraz czarodziejskich rodów. Ostatnią opisana postacią (wraz z różdżką, rzecz jasna), jest Garrick Ollivander, co stanowi swoistą klamrę z wstępem o wytwarzaniu tego sprzętu i sprzedawaniu go na Ulicy Pokątnej. Album wieńczy podsumowanie oraz indeks wszystkich różdżek opisanych w książce.

Dla potteromaniaków – pozycja obowiązkowa. Dla tych, którzy po prostu lubią świat wykreowany przez J.K. Rowling – album warty lektury, zwłaszcza że całość okraszona jest mnóstwem ciekawostek z planu filmowego. Pozostałym polecam najpierw nadrobić siedmiotowomy cykl o nastoletnim czarodzieju, a dopiero potem analizować różdżki – spoilerów tu nie brakuje, a i warto wiedzieć, „kto jest kim”, zanim zacznie się zagłębiać w szczegóły.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Z filmowej serii Harry Potter: Różdżki kolekcja” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Monique Peterson
Tytuł książki: Z filmowej serii Harry Potter: Różdżki kolekcja
Język oryginalny: angielski
Liczba stron: 154
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Album
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Sprawdź także: