Książka

„Wszyscy kochają Sigge” – Lin Hallberg

Książka dla starszych (6-10 letnich) dziewczynek, kochających konie – czyli w skrócie książka dla dziewczynek ;) bo niewiele jest dzieci płci żeńskiej, które omija fascynacja końmi. Cztery dziewczynki w klasie zapisują się na zajęcia konne. Tam razem z czterema starszymi dziewczynkami i panią prowadzącą stadninę, Ingelą, poznają konie i ich zwyczaje, odkrywają, jak powinno się je traktować, na co uważać.

W tekście pojawia się także specyficzne słownictwo dotyczące osprzętu i jazdy konnej: wędzidło, kłusować, kopystka i wiele innych słów zostaje prosto wytłumaczone. Między dziewczynkami a starszymi koleżankami (no i, oczywiście, końmi) zaczyna się rodzić przyjaźń.

Sigge to jeden z koni – najsłodszy, a jednocześnie najbardziej zwariowany – w którym prawie od pierwszego wejrzenia zakochuje się główna bohaterka, Elina. Jakie przygody spotkają ją i jej przyjaciół? Tego dowiecie się, kiedy sięgniecie po tę książkę :)

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Kolejna książka o koniach? Ile można?! Czy to aby nie przesada? I tak, i nie. Tak, jest to kolejna pozycja na rynku, w której tematem głównym są konie. Ale konie w niej pokazane są jako prawdziwe, czujące istoty, a nie latające zabawki o wielkich oczach. Zajęcia w stadninie to przede wszystkim obowiązki związane z opieką nad koniem, a nie jedynie przyjemność jeżdżenia. Dlatego gdybym ja zastanawiała się nad zapisaniem swojej córki na takie zajęcia, najpierw sięgnęłabym właśnie po tę książkę, żeby pokazać jej, na czym to polega. Właściwie to powinnam zamienić „gdybym” na „kiedy” – bo coś czuję, że wkrótce temat będzie dotyczył także mnie, a wtedy na pewno razem z córką wrócimy do „Wszyscy kochają Sigge” Lin Hallberg.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mamania.

➡ „Wszyscy kochają Sigge” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Lin Hallberg
Tytuł książki: Wszyscy kochają Sigge
Tytuł oryginalny: Alla älskar Sigge
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Dorota Skowrońska
Liczba stron: 128
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2004
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: