„Wojownik” – Francine Rivers

7 stycznia 2016

105518337bNazwisko tej autorki obijało mi się o uszy wielokrotnie, jednak nigdy nie miałem żadnej styczności z jej twórczością. Kiedy zatem wypatrzyłem w księgarni Tak Czytam aż trzy z pięciu tomów z jej serii, zatytułowanej „Synowie Pocieszenia”, automatycznie sięgnąłem po cały dostępny zestaw, a następnie zabrałem się za lekturę.

„Wojownik” to drugi tom, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by czytać je niechronologicznie – każda kolejna książka opowiada o innej męskiej postaci z kart Pisma Świętego. W tym przypadku głównym bohaterem, tytułowym wojownikiem, jest Kaleb. Przyznam, że do tej pory z istnienia takiej postaci biblijnej nie zdawałem sobie nawet za bardzo sprawy.

Francine Rivers natomiast w bardzo przystępny sposób przenosi nas do czasów Mojżesza, Aarona i Jozuego – osób, które już o wiele łatwiej nam skojarzyć, a u boku których rozgrywa się opisywana przez nią historia. Nie jest to sucha biografia, która z pewnością nie zaciekawiłaby zbyt wielu osób, ale napisana ze sporym rozmachem powieść przygodowa (!), opowiadająca losy Kaleba i jego wkład w wędrówkę narodu wybranego do Ziemi Obiecanej.

Powieść jest krótka, ale mimo to bardzo porywająca – osobiście dałem się wciągnąć w opisywaną historię. I jeśli w podobnym stylu utrzymane są pozostałe tomy serii, to nie zamierzam zwlekać, tylko zabieram się za lekturę ;)

Recenzja książki jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Francine Rivers
Tytuł książki: Wojownik
Tytuł oryginalny: The Warrior: Caleb
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Krzysztof Jasiński
Liczba stron: 256
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2005
Rok pierwszego polskiego wydania: 2007

Related posts:

"Kiki van Beethoven" - Eric-Emmanuel Schmitt
"Znajdź mnie" - Michelle Knight, Michelle Burford
"Rekonstrukcje" - Jan Rychter

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>