„Wielki ilustrowany słownik angielsko-polski dla dzieci i młodzieży” – Wyd. Fenix

19 listopada 2015

wielki-ilustrowany-slownik-angielsko-polski-dla-dzieci-i-mlodziezy-m-iext28476606BASIA:

Ilustronwany słownik stanowi pierwsze 140 stron tej książki, pełnych treści i prześmiesznych obrazków w wykonaniu Wojciecha Górskiego. Pojęcia podporządkowane są według liter, jednak często zgrupowane są według zagadnienia, tematu – na przykład „zwięrzęta” to po angielsku „animals”, więc w kategorii tej pokazani są wszyscy przedstawiciele tej formy życia. Analogicznie mamy do czynienia z owocami, kolorami, ubraniami, pomieszczeniami, a nawet samochodem.

Kreska ilustratora często jest mocno przesadzona, tzn. kładzie on nacisk na to, co ma przedstawiać rysunek – i tak na przykład broda praktycznie zajmuje połowę człowieka. Niektóre słówka z kolei ukazane są z wyobrażeniami, które dzieciom (a także nam) kojarzą się z nimi. W tym przypadku np. jako piękny przedstawiony jest paw, do pojęcia siły dopasowana jest Pippi, unosząca konia, a powolny to oczywiście ślimak. Wszystko po to, by jak najbardziej ułatwić odbiorcy zapamiętanie, a przy okazji umilić mu czas nauki przez wywołanie uśmiechu.

Zaraz za słownikiem obrazkowym mamy kilka stron z gramatyką, zawierającą m.in. zaimki osobowe (czyli ja, ty, my, wy), czy skrótowe objaśnienie czasu teraźniejszego prostego – Present Simple. Ostatnie strony to zbiorczy słownik-indeks, dzięki któremu najszybciej dowiemy się, na której stronie szukać zilustrowanego pojęcia, o które nam chodzi. Słownik nie zawiera wszystkich najbardziej wyszukanych słów, jakie możemy spotkać w języku angielskim. Zawiera jednak słówka, których się używa, które wystarczą do codziennej konwersacji i pomogą dziecku potrafiącemu czytać, a także młodzieży, której uczyć się nie chce, zapamiętać znacznie więcej słów, niż z jakiegokolwiek brytyjskiego wydania.

Recenzja książki jest efektem współpracy z
takczytam

Tytuł książki: Wielki ilustrowany słownik angielsko-polski dla dzieci i młodzieży
Liczba stron: 160
Kategoria: Poradnik
Gatunek: Języki obce
Forma: Słownik
Rok pierwszego wydania: 2013

Related posts:

"Kręte ścieżki" - Richard Paul Evans
"Gregor i Klątwa Stałocieplnych" - Suzanne Collins
"Upadające Królestwa" - Morgan Rhodes

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>