„Wewnętrzna burza” – Sheila Walsh

20 listopada 2015

Wewnetrzna-burza_800pxBASIA:

Gdyby opisać tę książkę najkrócej, jak się da – jest to bardzo nietypowy poradnik, a może bardziej przewodnik po wybaczaniu sobie, innym i Panu Bogu. Książka religijna i to z tych, których czytelnik lepiej, żeby był wierzący.

Poruszająca dużo (może czasem za dużo) zagadnień, oddziałująca mocno (czasem za mocno), naświetlająca niektóre kwestie. Mimo, że mocno amerykańska, znaczna jej treść dotyczy wszystkich ludzi, a szczególnie kobiet – bo to do nich jest skierowana. Gdybym napisała, że książka jest lekka i przyjemna, a czyta się ją szybko, bardzo minęłabym się z prawdą – ale nie o to chodzi w tego typu pozycjach.

„Wewnętrzna burza”, jeśli sięga po nią osoba, której zdawałoby się ten temat nie dotyczy, szybko po przeczytaniu paru jej stron zmieni na ten temat zdanie. Żeby uspokoić swoją wewnętrzną burzę nie wystarczy przeczytać książkę – wtedy nic się nie zadzieje, równie dobrze nie warto tracić czasu na lekturę i lepiej ją sobie odpuścić, by przeczytać kolejny, gorący bestseller.

Podczas czytania zdecydowanie warto natomiast pozastanawiać się nad sobą, własnym życiem i zastosować się do dobrych rad, których w książce znajduje się dosyć sporo. Co tu dużo mówić – jeśli jesteś choć trochę zainteresowana… po prostu przeczytaj.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Św. Wojciecha.

Autor książki: Sheila Walsh
Tytuł książki: Wewnętrzna burza: Zmień chaos swoich uczuć na prawdę o sobie
Tytuł oryginalny: The Storm Inside: Trade the Chaos of How You Feel for the Truth of Who You Are
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Bortnowska
Liczba stron: 300
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Religioznawstwo
Forma: Esej / zbiór esejów
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Related posts:

"Wyspa na prerii" - Wojciech Cejrowski
"Lustereczko, powiedz przecie" - Alek Rogoziński
"Wróżka z Gwiezdnego Pyłu" - Lena Wolska

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>