„Walenty i spółka budują piramidę” – Monika Oworuszko

30 lipca 2019

PRZEMEK:

Dziś po raz trzeci zabieram Was w kryminalno-dietetyczny świat, w którym rządzą Walenty Węglowodan, Tęgomir Tłuszcz, Wera Woda oraz Balbina i Błażej Białko. Co tym razem słychać u naszych bohaterów?

➡ „Walenty i spółka budują piramidę” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Zakochany Tęgomir postanawia wziąć się za siebie i zgubić nieco… tłuszczu. Tak, liczy, że odchudzony i bardziej wysportowany zwróci na siebie uwagę Olivii. Z pomocą chętnie przyjdą mu przyjaciele, ale także zupełnie nowa, bardzo ważna postać. Równocześnie Tęgomir ma nadzieję, że uda mu się w końcu dopaść tajemniczego, rudego mężczyznę, którego znamy z poprzedniej części.

Jak sobie nasz bohater poradzi z tyloma zadaniami? Czy Olivia poczuje do niego miłość? O co chodzi z tytułowym budowaniem piramidy?

Po pozytywnym wrażeniu, jakie wywarły na mnie dwie wcześniejsze książki Moniki Oworuszko, ten tom mógłbym Wam de facto polecać w ciemno. Szczęśliwie, najpierw postanowiłem go przeczytać – teraz mogę Wam go z czystym sumieniem polecać także w jasno ;) Autorka w umiejętny sposób opowiada dzieciom o sprawach ważnych, mających kolosalne znaczenie w ich życiu, opakowując tę wiedzę w zabawną opowieść o bohaterach mieszkających na sklepowych półkach. Dla mnie – rewelacja!

Jeśli zatem szukacie pomysłu na prezent dla dziecka – bez względu na okazję – koniecznie rozważcie zakup kryminałów dietetycznych z serii „Walenty i spółka”. To nie tylko świetna lektura i dobra zabawa, ale przede wszystkim słuszna inwestycja w zdrowie dziecka :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mobuki.

„Walenty i spółka budują piramidę” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Monika Oworuszko
Tytuł książki: Walenty i spółka budują piramidę
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 60
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa, kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015

Related posts:

"Pogromca lwów" - Camilla Läckberg
"Ruiny na wybrzeżu" - Eric Berg
"Listy zza grobu" - Remigiusz Mróz