„W żywe oczy” – JP Delaney

9 października 2019

PRZEMEK:

Z twórczością tego autora zetknąłem się już podczas premiery „Lokatorki” – która zresztą na tyle mi się podobała, że do dziś zapadła mi w pamięć, co przy czytaniu 200 książek rocznie wcale nie jest takie oczywiste ;) Kiedy zatem dowiedziałem się o wydaniu kolejnej powieści, było dla mnie więcej niż pewne, że ją przeczytam ;)

Kłamstwo to niemalże drugie imię Claire. Wychodzi jej na tyle wiarygodnie, że w ramach zlecenia od pewnej firmy prawniczej, specjalizującej się w sprawach rozwodowych, ma za zadanie testować (nie) wierność mężów i dostarczać żonom niezbite dowody, świadczące o zdradzie.

Sprawa wydaje się prosta, lekka i – przynajmniej dla Claire – przyjemna. Sytuacja zmienia się diametralnie, kiedy poznaje ona Patricka Foglera, interesującego profesora, którego żona domyśla się tego i owego… Wkrótce to, co wydawało nam się, że wiemy o Claire lub Patricku, sami musimy co kilkanaście stron zacząć poddawać w wątpliwość. Jaka jest prawda? Gdzie ona leży?

JP Delaney z mistrzowską precyzją kreśli przed czytelnikiem świat, w którym kłamstwo rodzi kłamstwo. Świat, w którym sytuacja zmienia się jak w kalejdoskopie, a akcja ani na moment nie zamierza zwolnić na tyle, byśmy mogli odrobinę dłużej zastanowić się nad tym, co tak naprawdę wydarzyło się w życiu naszych bohaterów.

Mocna. Intrygująca. Zaskakująca. Kawał dobrej lektury dla miłośników mocnych wrażeń!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Otwartemu.

Autor książki: JP Delaney
Tytuł książki: W żywe oczy
Tytuł oryginalny: Believe Me
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Anna Gralak
Liczba stron: 424
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2001
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Related posts:

"Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień" - Regina Brett
"Poznań Fantastyczny IV. Antymiasto" - Antologia
"Jedna jedyna" - Jørn Lier Horst