„W pierścieniu ognia” – Suzanne Collins

24 listopada 2015

igrzyska-smierci-tom-2-w-pierscieniu-ognia-b-iext6319730AGNIESZKA:

Ostatnio pisałam o pierwszej części „Igrzysk śmierci”. Dziś pod lupę wezmę drugą część trylogii Suzanne Collins. Czy zaciekawiła mnie tak jak poprzednia? Zapraszam do czytania!

Po tym, jak Katniss i Peeta zwyciężają Igrzyska Śmierci – po raz pierwszy jest to podwójne zwycięstwo – niszczą plany Kapitolu, by tak, jak co roku, zwyciężała jedna osoba. Podczas, gdy dwójka zwycięzców ma odbyć tournee po dystryktach, zaczynają się w nich zamieszki. Tymczasem w Kapitolu trwają już przygotowania do 75. Igrzysk Śmierci. Czy Kapitol postanowi zemścić się na ostatnich wygranych za ich wybryk? Ano, to już musicie się przekonać sami.

Szczerze – muszę przyznać, że byłam zadziwiona, czytając tę książkę. W ogóle nie spodziewałam się takiego obrotu zdarzeń. Druga część zdecydowanie bardziej podobała mi się od pierwszej. Czytałam ją z wielkim napięciem, wciąż powtarzając „No i co dalej?!”. Książka, która trzyma w napięciu, to moim zdaniem wielki plus (brawo dla autorki), bo uwielbiam czytać i wprost czekać, co się wydarzy. No i muszę przyznać, że moje założenia po pierwszej części, dotyczące tego, co wydarzy się w drugiej były błędne – co też jest dobre, bo dzięki temu wiem, że autor nie jest schematyczny, a kreatywny ;)

Druga część filmu również była wspaniała i bardzo wiarygodna w stosunku do książki, także gorąco polecam fanom ekranizacji książkowych.

Autor książki: Suzanne Collins
Tytuł książki: W pierścieniu ognia
Tytuł oryginalny: Catching Fire
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Małgorzata Hesko-Kołodzińska, Piotr Budkiewicz
Liczba stron: 360
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Science fiction
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2009
Rok pierwszego polskiego wydania: 2009

Related posts:

"Tajemnicze zjawiska. Detektyw Łodyga. Książka z grą" - Anna Sobich-Kamińska
"Łowca" - Paulina Hendel
"Im mniej, tym więcej" - Joshua Becker

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>