„W Dolinie Muminków” – Tove Jansson

14 listopada 2015

w-dolinie-muminkow-b-iext3668100Naszej rodzinnej przygody z Muminkami ciąg dalszy :) Poprzednie tomy czytałem w domu na głos, tym razem wyręczył mnie Krzysztof Kowalewski – wysłuchaliśmy bowiem audioksiążki. Co zatem słychać (i to dosłownie) „W Dolinie Muminków”?

Początek książki zgodny jest z pierwszym odcinkiem telewizyjnej dobranocki – bohaterowie znajdują tajemniczy, czarodziejski kapelusz. Jego magia nie tylko dostarczy zabawy, ale i kłopotów… Pojawiają się także nowe postaci, których – niestety – osobiście nie miałem okazji poznać w dzieciństwie. A są to Topik i Topcia oraz… Buka. Tak, tak, nigdy nie trafiłem na odcinek z tym potworem ;)

Zabawnie, ale i przyjemnie jest tak poczytać przygody Muminków. Można znów poczuć się baaardzo młodo, a przy okazji pośmiać co nie miara. Polecam taki wspólny, rodzinny „seans książkowy” ;)

Autor książki: Tove Jansson
Tytuł książki: W Dolinie Muminków
Tytuł oryginalny: Trollkarlens hatt
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Irena Szuch-Wyszomirska
Liczba stron: 208
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 1948
Rok pierwszego polskiego wydania: 1954

Related posts:

"Spacer po szczęście" - Lucy Dillon
„Żywe Trupy t. 1-6" - Robert Kirkman
"Nagle sama" - Sheila O'Flanagan

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>