„Trzy kolory wystarczą. Rysuj!” – Sarah Skeate

17 stycznia 2017

3colourdb_cover_pl_front-701x1024PRZEMEK:

Nigdy nie należałem do artystycznych zapaleńców – plastyka była tym przedmiotem w szkole, który bez większego zastanowienia wykreśliłbym z listy obowiązkowych i zastąpił czymś o niebo ciekawszym ;) Kiedy jednak w moje ręce wpadła książka, według której do rysowania – jak głosi tytuł – wystarczą tylko trzy kolory (niebiecki, czerwony i czarny, absolutna podstawa podstaw, jeśli chodzi o długopisy), postanowiłem spróbować swoich sił i… przepadłem ;)

Sarah Skeate w swoim poradniku pokazuje krok po kroku, jak narysować litery, kształty, zwierzęta, budynki… i mnóstwo „stworków”, którym trudno nadać jakąś konkretną nazwę. Jedne są straszne, inne śmieszne – ale wszystkie wykonane zaledwie trzema długopisami. Co ciekawe, oprócz porad krok-po-kroku, autorka zamieściła też na stronach książki rysunki, które są wykonane tą techniką, ale które nie są nigdzie przedstawione w fazie „produkcji”. Innymi słowy – to działa na wyobraźnię i pobudza w nas ducha rywalizacji z samym sobą: ciekawe, czy uda mi się narysować coś takiego, skoro nie ma tu nigdzie instrukcji ;)

Czytelnicy-artyści odkryją też sztukę rysowania włosów, cieniowania różnych fragmentów, dodawania odbicia światła, dowiedzą się (przynajmniej tak zakładam, bo dla mnie to było coś nowego), co to są bordiury i jak je rysować… Na końcu książki znajdziemy też garść porad, jak ułatwić sobie rysowanie długopisem oraz gotowe do odrysowania (lub wycięcia, ale kto by książkę niszczył?) szablony z konturami postaci, które stają się bazą do dalszego rysowania w niektórych zawartych w poradniku zadaniach.

Książka „Trzy kolory wystarczą. Rysuj!” wbrew pozorom nie jest tylko dla daltonistów i artystycznych nieuków, takich jak ja ;) To poradnik dla każdego dziecka i dorosłego, który chciałby puścić wodze fantazji i zacząć rysować, ale potrzebuje do tego pomocy lub inspiracji. Idealna na rozpoczęcie lub rozwijanie swojej rysunkowej pasji, a zarazem zachęcająca do stawiania sobie coraz ambitniejszych wyzwań. Gorąco polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Insignis.

Autor książki: Sarah Skeate
Tytuł książki: Trzy kolory wystarczą. Rysuj!
Tytuł oryginalny: The Three-Colour Drawing Book
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Katarzyna Dudzik
Liczba stron: 112
Kategoria: Hobby
Gatunek: Gry i zabawy
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Related posts:

"Zbrodnia hrabiego Neville'a" - Amélie Nothomb
"Clovis LaFay. Magiczne akta Scotland Yardu" - Anna Lange
"Epoka lodowcowa o zachodzie słońca" - Mary Pope Osborne

2 Comments

  • Chiyome 17 stycznia 2017 at 12:49

    Podoba mi się ta ksiażka, bo przekonuje, że nie trzeba inwestować w milion olówków, węgli, kredki za milion aby rysować.

    • Przemek 19 stycznia 2017 at 10:25

      Zdecydowanie! A potwierdzam, że zabawa przy tym przednia :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>