„Theodore Boone. Afera” – John Grisham

12 lipca 2018

d_4086PRZEMEK:

Po „Barze Pod Kogutem” po raz kolejny zdecydowałem się sięgnąć po najnowszą twórczość Johna Grishama. Tym razem wybór padł na szósty już tom młodzieżowej serii z Theodorem Boonem, nastoletnim prawnikiem. Co tym razem słychać w Strattenburgu?

Poszukaj tej książki na Ceneo.pl

Theo wraz z rówieśnikami – w tym ze swoją przyjaciółką, April – kończy ósmą klasę i wraz z rzeszą gimnazjalistów podchodzi do testów. Od tego, jakie osiągną rezultaty zależy, czy w liceum trafią do klas z rozszerzonym programem nauczania, na czym im obojgu zależy.

Wyniki okazują się nie do końca takie, jakich się spodziewali, wkrótce jednak pojawia się informacja o tym, że mogmy zostać zafałszowane. Theo postanawia przyjrzeć się tej sprawie z bliska, nie mając pojęcia, co go czeka – zwłaszcza, że w sprawę niejako wplątana jest April…

Jakby tego było mało, do nastoletniego prawnika zwracają się o pomoc dwaj koledzy – jeden ma poważne problemy w rodzinie, drugi martwi się o los pewnego zwierzęcia. Czy jednak Theo da radę pomóc obu chłopakom, mając na względzie tytułową aferę, która pochłania niemal całą jego uwagę?

Mimo, że to już szósty tom, nadal nie mogę wyjść z podziwu, jak zgrabnie Grisham przeszedł od thrillerów prawniczych „dla dorosłych”, do ich młodzieżowej wesji, równie intrygującej, trzymającej w napięciu i odsłaniającej przed czytelnikami realia wymiaru sprawiedliwości. Mimo młodego wieku Theo zachowuje się nad wyraz dojrzale, ponadto bryluje w sądzie, dzięki czemu nie mamy do czynienia z dziecinnymi sprawami, a w grę wchodzą naprawdę konkretne zarzuty.

Jeśli nie czytaliście poprzednich tomów, koniecznie zacznijcie swoją przygodę z Theo od „Młodego prawnika”, będącego pierwszą powieścią w cyklu. Jeśli jednak macie w rę e tylko ten, szósty już tom, a perspektyw na zdobycie pierwszego brak – śmiało zacznijcie lekturę. Każda książka to osobna sprawa, także nie powinno to wpłynąć na Wasze postrzeganie cyklu – chociaż nie, przepraszam, wpłynie: pokochacie Theo i zechcecie poznać inne jego sprawy ;) Zapewniam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Albatros.

Poszukaj tej książki na Ceneo.pl

Autor książki: John Grisham
Tytuł książki: Theodore Boone. Afera
Tytuł oryginalny: The Scandal
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Jan Kabat
Liczba stron: 226
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Related posts:

"Kasacja" - Remigiusz Mróz
"Parabellum. Głębia osobliwości" - Remigiusz Mróz
"Kuchnia bez konserwantów czyli wytwarzanie żywności w domu" - Lisa Casali