„Theodore Boone. Afera” – John Grisham

12 lipca 2018

d_4086PRZEMEK:

Po „Barze Pod Kogutem” po raz kolejny zdecydowałem się sięgnąć po najnowszą twórczość Johna Grishama. Tym razem wybór padł na szósty już tom młodzieżowej serii z Theodorem Boonem, nastoletnim prawnikiem. Co tym razem słychać w Strattenburgu?

➡ „Theodore Boone. Afera” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Theo wraz z rówieśnikami – w tym ze swoją przyjaciółką, April – kończy ósmą klasę i wraz z rzeszą gimnazjalistów podchodzi do testów. Od tego, jakie osiągną rezultaty zależy, czy w liceum trafią do klas z rozszerzonym programem nauczania, na czym im obojgu zależy.

Wyniki okazują się nie do końca takie, jakich się spodziewali, wkrótce jednak pojawia się informacja o tym, że mogmy zostać zafałszowane. Theo postanawia przyjrzeć się tej sprawie z bliska, nie mając pojęcia, co go czeka – zwłaszcza, że w sprawę niejako wplątana jest April…

Jakby tego było mało, do nastoletniego prawnika zwracają się o pomoc dwaj koledzy – jeden ma poważne problemy w rodzinie, drugi martwi się o los pewnego zwierzęcia. Czy jednak Theo da radę pomóc obu chłopakom, mając na względzie tytułową aferę, która pochłania niemal całą jego uwagę?

➡ „Theodore Boone. Afera” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Mimo, że to już szósty tom, nadal nie mogę wyjść z podziwu, jak zgrabnie Grisham przeszedł od thrillerów prawniczych „dla dorosłych”, do ich młodzieżowej wesji, równie intrygującej, trzymającej w napięciu i odsłaniającej przed czytelnikami realia wymiaru sprawiedliwości. Mimo młodego wieku Theo zachowuje się nad wyraz dojrzale, ponadto bryluje w sądzie, dzięki czemu nie mamy do czynienia z dziecinnymi sprawami, a w grę wchodzą naprawdę konkretne zarzuty.

Jeśli nie czytaliście poprzednich tomów, koniecznie zacznijcie swoją przygodę z Theo od „Młodego prawnika”, będącego pierwszą powieścią w cyklu. Jeśli jednak macie w rę e tylko ten, szósty już tom, a perspektyw na zdobycie pierwszego brak – śmiało zacznijcie lekturę. Każda książka to osobna sprawa, także nie powinno to wpłynąć na Wasze postrzeganie cyklu – chociaż nie, przepraszam, wpłynie: pokochacie Theo i zechcecie poznać inne jego sprawy ;) Zapewniam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Albatros.

„Theodore Boone. Afera” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: John Grisham
Tytuł książki: Theodore Boone. Afera
Tytuł oryginalny: The Scandal
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Jan Kabat
Liczba stron: 226
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Related posts:

"Dieta 5:2. 150 prostych przepisów na posiłki poniżej 300 kcal, które pozwolą Ci schudnąć"...
"Gdyby burmistrzowie rządzili światem" - Benjamin R. Barber
"Morderstwo przy Rue Dumas" - M.L. Longworth