„Tajemnicze zjawiska. Detektyw Łodyga. Książka z grą” – Anna Sobich-Kamińska

19 października 2016

lopatygaBASIA:

Eugeniusz Łodyga jest detektywem tropiącym… tornada. Rozwiązuje niezwykłe zagadki.

Jeśli chcesz wiedzieć:
- kim lub czym jest grotołaz?
- jak powstaje wiatr?
- czy szybsze jest światło, czy dźwięk?
Wyrusz w przygodę razem z Eugeniuszem!


6tag_071016-082225-1

Trochę teorii i dużo praktyki: kolorowanki, znajdź różnicę, tematyczne rysunki, labirynty, połącz kropki, a do tego prosta gra dla max czterech osób z zagadkami.

Pozycja skierowana jest według informacji na opakowaniu dla dzieci od około 4-5 roku życia. Książeczka to rodzaj edukacyjnej wypełnianki, w której oprócz wiedzy, mamy też liczne ćwiczenia, aby szybko móc ją wykorzystać i sprawdzić się, a tym samym utrwalić nowe wiadomości. Książka i gra dotyczy tajemniczych zjawisk przyrodniczych – to temat niecodzienny, także dla rodziców, więc jeśli dziecko samo będzie poznawało informacje z książeczki, może nas zaskoczyć w grze, którą możemy przegrać z racji lepszego przygotowania naszej pociechy. Gra jest losowa i opiera się na mechanizmie rzutów kostką. Na określonych polach otrzymujemy także pytania – czasem naprawdę bardzo trudne.

Pytania podzielone są na Królestwo Burz, Królestwo tęczy i Królestwo Wulkanów i dotyczą wiedzy uzyskanej w większości z książeczki, w której na końcu podane są właściwie odpowiedzi. Dla biologa, fizyka, chemika czy osób związanych z tymi dziedzinami, będą one banalnie proste, ale dla przeciętnych, szarych ludzi niektóre z nich mogą być zaskoczeniem i okazją do poszerzenia swojej wiedzy.

Nauka przez zabawę – tak najlepiej można pozytywnie podsumować to małe opakowanko, dające tyle samo pożytku, co radości :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Zielona Sowa.

Autor książki: Anna Sobich-Kamińska
Tytuł książki: Tajemnicze zjawiska. Detektyw Łodyga. Książka z grą
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 32
Gatunek: Dziecięca
Forma: Broszurka + gra
Rok pierwszego wydania: 2016

Related posts:

"Nocny stalker" - Robert Bryndza
"Biegacz" - Piotr Bojarski
"Silver: Trzecia księga snów" - Kerstin Gier

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>