Książka

„Tajemnice Amy Snow” – Tracy Rees

TRACY REES_TAJEMNICE AMY SNOW FRONT grzbiet.inddBASIA:

Amy Snow, główna bohaterka przedstawiająca nam swój świat umieszczony w XIX wieku, jest sierotą znalezioną zimą na śniegu przez pewną ciekawską, wysoko urodzoną dziewczynkę o imieniu Aurelia. Dziedziczka mieszka w wielki,m choć zimnym dworku swoich bardzo wyniosłych rodziców wraz z nimi i służbą, a od ósmego roku życia także z Amy. Dziewczynki rosną, mimo oburzenia matki spędzając ze sobą dużo czasu. Pewnego dnia dziedziczka zapada na śmiertelną chorobę. Zmienia to wiele także w stosunkach dziewczynek, które stają się sobie jeszcze bliższe przez wzgląd na dobry wpływ na samopoczucie chorej.

Pewnego dnia staje się nieuniknione – Aurelia umiera, pogrążając wszystkich w żałobie. Po odczytaniu testamentu, w którym ku uldze wszystkich znajda dostaje marne grosze, nigdy nie lubiana przez właścicieli domu Amy może – a właściwie zdaniem większości powinna – zniknąć. Nieprzewidywalna Aurelia pomyślała jednak o wszystkim i przemyciła dla Amy swoimi sposobami list z tajną wiadomością, misją i pieniędzmi na jej realizację, dając jej tym samym cel. Dokąd zaprowadzą ją listy? Jakie tajemnice kryła Aurelia? Jak bardzo zmieni się przez to życie Amy?

Lekka, zabawna opowieść o różnicach w świecie, o różnych klasach społecznych żyjących jeszcze 200-300 lat temu. Świetnie ujęty klimat tamtej epoki poprzez sposób wypowiedzi, ubiór, opis otoczenia, konwenanse wówczas panujące. Bardziej kobieca, w klimatach Jane Austen.
Książka zawiera też warte do zapamiętania cytaty, uniwersalne bez względu na czas, epokę, płeć, pochodzenie czy miejsce zamieszkania. Wciągająca, z dużym poczuciem humoru, co widać na powyższym cytacie. Nietypowy motyw listów od zmarłej już osoby. Jest dosyć długa, ale to wcale jej nie ujmuje, tylko jeszcze dłużej pozwala cieszyć się przyjemnością czytania.

Gorąco polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czarna Owca.

Autor książki: Tracy Rees
Tytuł książki: Tajemnice Amy Snow
Tytuł oryginalny: La révélation de l’ange / L’ange dans le placard
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Tomasz Wyżyński
Liczba stron: 504
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Historyczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: