„Szym Pansik ma zły humor” – Suzanne Lang

6 listopada 2019

BASIA:

W pewien piękny dzień Szym Pansik obudził się i nic mu nie pasuje. Słońce świeci za jasno, niebo jest zbyt niebieskie, a banany za słodkie. Szym Pansik nie bardzo rozumie, czemu tak czuje, a potem spotyka sąsiada, który stwierdza: „Może po prostu masz zły humor”. Szym Pansik zaprzecza, ale niezbyt przekonująco, ponieważ dopytują: „W takim razie dlaczego się garbisz, masz zmarszczone brwi i robisz taką minę?”.

„Szym Pansik ma zły humor” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Choć próbuje wyglądać na szczęśliwego i uśmiechać się z uniesionymi brwiami, będąc wyprostowanym, to jednak wciąż tak się nie czuje. Inne zwierzęta mają dla niego różne rady, jak poprawić mu humor. Każdy poleca coś, co lubi robić najlepiej. Słonie zachęcają do tupania, niedźwiedź do jedzenia miodu, żaby do skakania, jeżozwierz do tańczenia – ale on nie ma na nic ochoty. A na kolejny raz zadane pytanie, czemu ma zły humor, wrzeszczy, że wcale nie – i ucieka.

Potem czuje się bardzo źle, że na nich nakrzyczał i dochodzi do wniosku, że chyba jednak ma zły humor. Już chciał się zasmucić, kiedy przychodzi przygarbiony, zmarszczony Norman, a wtedy… A wtedy co? Tego możecie dowiedzieć się z książki, która jest idealną propozycją na zły humor. W trakcie czytania na pewno poprawi się on wszystkim wokół :)

Rzadko kiedy to robię, ale jednak czasem. Książka porwała mnie i podobała się dzieciom tak bardzo, że od razu po wieczornym czytaniu siadam, by napisać jej recenzję. Ktoś miał dziś gorszy dzień, ale po przeczytaniu tej lektury już nie sztucznie, a naturalnie dobry nastrój zagościł wśród nas.

Mało tekstu, kolorowe ilustracje, które może nie są chwytające za serce, a jednak jakoś tak idealnie współgrają z tekstem. Temat uniwersalny, pasuje do każdego z nas, w każdym wieku. Ilu z nas często podobnych jest do Szym Pansika, zarzekającego się, że wszystko jest OK, a jednak pokazujemy, że tak nie do końca? Ta książka podpowiada nam, co jest wtedy potrzebne.

Polecamy serdecznie :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Papilon.

„Szym Pansik ma zły humor” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Suzanne Lang
Tytuł książki: Szym Pansik ma zły humor
Tytuł oryginalny: Grumpy Monkey
Język oryginalny: angielski
Liczba stron: 32
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Related posts:

"Najlepsze najgorsze urodziny" - Moni Nilsson, Elin Lindell
"Strefa komfortu" - Ludwik Wolta
"Szklany miecz" - Victoria Aveyard