„Szeptem” – Becca Fitzpatrick

20 września 2016

szeptem-b-iext43247537AGNIESZKA:

Do „Szeptem” zabierałam się już drugi raz. Pamiętam, że przeczytałam tę książkę, ale za nic nie mogłam sobie przypomnieć fabuły w całości, a że wyszły już kolejne części od tamtego czasu, to postanowiłam wrócić do lektury. Ani trochę nie żałuję!

Nora Grey, jak nawet nazwisko wskazuje, to szara myszka. Po śmierci ojca dziewczyna mieszka tylko z mamą w domu oddalonym od świata i cywilizacji o parę kilometrów. Nie ma chłopaka i nie szuka – pomimo usilnych starań i pomocy jej najlepszej przyjaciółki Vee. Kiedy jednak pewnego dnia nauczyciel biologii rozsadza uczniów i Nora trafia na Patcha, jej życie się zmienia. Chłopak wie o niej wszystko, ale niby skąd? I jakie mroczne tajemnice się za nim kryją, skoro od kiedy tylko go poznała, przytrafiają jej się dziwne rzeczy?

„Szeptem” to decydowanie ta książka, która do mnie trafia. Niewiele jest takich książek, podczas których lektury czuję się, jakbym szła tuż obok bohaterki. Książkę przeczytałam jednym tchem, co też mi się bardzo rzadko zdarza. Same plusy. Bohaterka jest też trochę moim uosobieniem, takiej cichej myszki (do czasu oczywiście). Ciekawość, jaką wzbudza w czytelniku książka, jest niesamowita. Można się oczywiście domyślić, kto za czym stoi itp, ale często można się baaardzo pomylić.

„Szeptem” to idealna książka dla dziewczyn, które kiedykolwiek marzyły o związku z kimś tajemniczym, o tajemniczych przygodach, a nie spokojnym życiu, bo choć same są spokojne – to w sercu czują, że chciałyby przeżyć mrożące w żyłach krew przygody ;)

Autor książki: Becca Fitzpatrick
Tytuł książki: Szeptem
Tytuł oryginalny: Hush Hush
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Paweł Łopatka
Liczba stron: 328
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2009
Rok pierwszego polskiego wydania: 2010

Related posts:

"Trzeci klucz" - Jo Nesbø
"Ludzie przemocy" - Maj Sjöwall, Per Wahlöö
"O pisaniu: Na chłodno" - Remigiusz Mróz