„Sprostowanie” – Renée Knight

23 sierpnia 2016

sprostowanieBASIA:

To mocna, psychologiczna książka, którą trzeba przeczytać do końca. Zaczyna się bardzo ciekawie – od pierwszych rozdziałów naprawdę ciężko się oderwać. Od około połowy zaczęłam się zastanawiać, co ja w ogóle czytam i po co, i czy nie będzie to czas zmarnowany. Pod koniec, kiedy wszystko się rozwiązuje i dowiadujemy się prawdy, nasze opinie o bohaterach zmieniają się diametralnie – dlatego naprawdę warto ją skończyć. Niestety nie mogę zdradzić zbyt dużo, bo odbiorę Wam całą przyjemność z odkrywania granic, do czego zdolny może być poraniony człowiek, bo właśnie o tym ta książka jest. A że każdy z nas, niosąc już jakiś bagaż doświadczeń, rany już jakieś odniósł, a często i zadał – tak i tematyka ta dotknie każdego.

Catherine Ravenscroft – kobieta sukcesu pracująca w telewizji, jest żoną wziętego i szanowanego prawnika, z którym ma syna Nicholasa. Oboje, choć trudno im to przyznać, nie są zadowoleni z jego podejścia do życia i świata – chłopak dosyć późno i z niechęcią wkraczaja w dorosłość. No, bo kto chciałby, żeby jego dziecko, będąc synem tak znamienitych postaci, należących do elit, sprzedawało w sieciowym sklepie odkurzacze? Pewnego dnia monotonia ich życia zostaje odmieniona, kiedy główna bohaterka otrzymuje książkę. Gdy tylko zaczyna ją czytać, odkrywa, że powieść przedstawia fragment jej życia, o którym chciałaby zapomnieć. Czyta z coraz większym przerażeniem ciąg dalszy, w którym… umiera. Cała sytuacja odbija się na jej relacjach rodzinnych i zawodowych. Kilkaset stron, dzień po dniu, zmienia nie do poznania życie kilku osób, których zapisana fabuła dotyczy.

Co zrobiła, a raczej czego nie zrobiła Catherine? Czy ich małżeństwo przetrwa? Czy życie Nicolasa to nie czasem konsekwencje zdarzeń z przeszłości?

Autor książki: Renée Knight
Tytuł książki: Sprostowanie
Tytuł oryginalny: Disclaimer
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Paweł Korombel
Liczba stron: 344
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Related posts:

"Wściekły sztorm" - Richard Castle
"Życie na miarę. Odzieżowe niewolnictwo" - Marek Rabij
"Czysty seks" - Anna i Jacek Weigl

2 Comments

  • sonrisa 23 sierpnia 2016 at 08:40

    Czytałam już jakiś czas temu i baaaardzo mi się podobała. Też nie mogłam się oderwać…

  • Miłka Kołakowska 23 sierpnia 2016 at 23:27

    Przyznaję, że lektura zrobiła na mnie dobre wrażenie. Autorka sprytnie poprowadziła czytelnika błędnym szlakiem, aby ostatecznie go choć trochę zszokować. Pozdrawiam! :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>