„Ryzyk-Fizyk” – Michał Krupiński

22 maja 2019

PRZEMEK:

Niesamowicie cenię sobie literaturę popularnonaukową, która nie dość, że uczy, to na dodatek bawi. Tak miałem z książkami Randalla Munroe, w ubiegłym roku w podobne odczucia obfitowała lektura „Nie mamy pojęcia”, w 2019 na czoło peletonu wybija się zdecydowania recenzowany dziś tytuł.

➡ „Ryzyk-Fizyk” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Michał Krupiński, fizyk i adiunkt Instytutu Fizyki Jądrowej PAN w Krakowie w przezabawny sposób prowadzi czytelników swojej książki przez różne zagadnienia z dziedziny fizyki. Dzięki lekturze możemy dowiedzieć się zatem m.in. na ile kawałków łamie się spaghetti, lazania i świąteczny opłatek, jak chodzić po wodzie, nie będąc Jezusem, czy też – uwaga, wiedza niezwykle użyteczna! – jak nie wylać kawy?!

Autor z przymrużeniem oka udowadnia, że w nauce naprawdę nie ma głupich pytań, a nawet z pozoru najdurniejszy pomysł może doprowadzić do przełomowych odkryć. Zaskakujące? Taka właśnie jest – czy też powinna być – nauka, by zaciekawić kolejne rzesze młodych odkrywców i eksploratorów, chętnych poszerzać nie tylko swoją wiedzę, ale i ogół wiedzy nas jako ludzkości.

Michał Krupiński w swojej książce w świetny sposób zachęca do samodzielnego badania rzeczywistości, tym samym popularyzując wiedzę nawet wśród osób, których o potencjalny romans z fizyką nigdy byśmy nie podejrzewali ;) Zresztą – ryzyk-fizyk – przekonajcie się sami :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Feeria Science.

„Ryzyk-Fizyk” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Michał Krupiński
Tytuł książki: Ryzyk-fizyk czyli sens niepoważnych eksperymentów naukowych
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 246
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Popularnonaukowa
Rok pierwszego wydania: 2018

Related posts:

"Umarli mają głos. Prawdziwe historie" - Marek Krajewski, Jerzy Kawecki
"Biblia z puzzlami dla dzieci" - Anja Juhl
"Tytany" - Victoria Scott