„Ruszaj w drogę!” – Hervé Tullet

22 grudnia 2017

ruszaj-w-droge-b-iext49497545BASIA:

Okładkowo:
Zamknij oczy, połóż palec na magicznej wypukłej linii i wybierz się w podróż do świata wyobraźni. To dokąd dzisiaj się wybierzemy?

Wyobraźnia dwulatka i trzylatka rozwija się w niewiarygodnym tempie. Warto pamiętać, że możemy na nią oddziaływać za pomocą wszystkich zmysłów, również poprzez dotyk. Daj się ponieść fantazji, tworząc razem ze swoją pociechą scenariusze niezwykłych przygód!

➡ „Ruszaj w drogę!” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Ode mnie:
Książka angażująca zmysł dotyku i – co niespotykane w książkach – wyłączająca zmysł wzroku. Silnie pobudzająca wyobraźnię. Uczy także skupienia i jest świetnym ćwiczeniem na motorykę małą i dużą ręki. Uczy wodzenia po śladzie. Krótko mówiąc: nauka przez zabawę, ale to przy tym autorze to już standard.

Przez całą książkę poprowadzona jest zielona, zamszowa linia. W jednych miejscach ciągła, w innych przerywana. Ma zawijasy, dziury, pętle. Co może się wydarzyć po drodze, zależy tylko od ciebie.

Duży plus za adnotację z tyłu okładki dotyczącą wieku dziecka, jednak nieznacznie rozmija się ona z opisem wydawniczym. Z tyłu mamy napisane 3+, a w opisie powyżej wspomniana jest wyobraźnia dwulatka… Ja wiem, że wyobraźnia dwulatka szybko się rozwija, widzę to każdego dnia, niemniej może to wprowadzić w błąd. Myślę, że dwulatki nie są jeszcze na tę książkę gotowe, a może raczej nie tyle gotowe, co nie wykorzystają w pełni tego, co ma do zaoferowania. Dla dwuletniego dziecka to po prostu za wcześnie.

Trzylatkom i starszym dzieciom serdecznie polecamy!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Insignis.

„Ruszaj w drogę!” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Hervé Tullet
Tytuł książki: Ruszaj w drogę!
Tytuł oryginalny: Jeu les yeux fermés
Język oryginalny: francuski
Tłumacz: Dorota Malina
Liczba stron: 14
Kategoria: Hobby
Gatunek: Gry i zabawy
Rok pierwszego wydania: 2011
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Related posts:

"Misja. Polityczna biografia Andrzeja Dudy" - Marcin Jerzy Moneta
"Kim zostanę? Wierszyki o zawodach" - Dorota Strzemińska-Więckowiak
"Moje serce należy do ciebie" - Alessio Puleo