Książka

„Robert Kubica. Wyścig życia” – Agnieszka Skórzewska-Skowron, Marcin Słoński

Kubicomania trwa w najlepsze – to już druga pozycja dla małych czytelników, jaka pojawiła się w tym roku na naszym rynku wydawniczym. I dobrze :) Niech fascynująca historia Roberta Kubicy niesie się wśród młodych, zwłaszcza, że Robert w minionym wyścigu skutecznie włączył się do walki o punkty. Wróćmy jednak do początków jego historii…

Książka – a zarazem historia Roberta – podzielona została na 21 rozdziałów, zwanych tutaj wyścigami. Dlaczego tyle? To proste – właśnie tyle rund liczy sobie obecny sezon Formuły 1! Co więcej, na początku każdego rozdziału znajdziemy grafikę przedstawiającą układ kolejnego toru w kalendarzu wyścigowym – począwszy od GP Australii, na GP Abu Zabi skończywszy. Tuż po nich następują już jednak szczegóły nie dotyczące konkretnego wyścigu lub miejsca, ale po prostu ciąg dalszy opowieści o wyścigu życia, jaki obył już (i odbywa nadal) Robert Kubica.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Młodsi czytelnicy na pewno zadowoleni będą z faktu, że książka została napisana językiem dla nich zrozumiałym: proste słowa, wiele wyjaśnień – także specjalnie oznaczone paragrafy, tłumaczące np. czym się różnią rajdy od wyścigów (czyli coś, czego połowa dorosłych nie jest w stanie pojąć), do tego wiele cytatów m.in. z wypowiedzi Roberta Kubicy w różnych okresach jego kariery. Całość bogato ilustrowana zdjęciami, dzięki czemu książka jest nie tylko przyjemna w lekturze, ale i miła dla oka – i to nie tylko dla najmłodszych. Dorośli, którzy sięgną po ten tytuł, czy to dla własnej satysfakcji, czy wspólnie z dzieckiem, także powinni pozytywnie odebrać układ graficzny oraz prostotę treści.

To wszystko zaś sprawia, że „Robert Kubica. Wyścig życia” to pozycja zdecydowanie obowiązkowa dla tych, którzy pragną swoim (lub cudzym) dzieciom przybliżyć sylwetkę Roberta Kubicy i jego liczne dokonania, a przy okazji sami chcieliby odkryć kilka ciekawostek bądź utrwalić swoją wiedzę.

Gorąco polecam :)

„Robert Kubica. Wyścig życia” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Agnieszka Skórzewska-Skowron, Marcin Słoński
Tytuł książki: Robert Kubica. Wyścig życia
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 184
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Biografia, autobiografia, pamiętnik
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: