Książka

„Rework” – Jason Fried, David Heinemeyer Hansson

reworkBASIA:

Pozytywna książka, którą bardzo szybko się czyta. Pozycja dla dosyć otwartych umysłów, bądź ludzi cechujących się odwagą, pewnością siebie, znających swoją wartość i gotowych na nieustanne doszkalanie się, umiejących podejmować przemyślane decyzje, będących konsekwentnymi, a jednocześnie elastycznymi.

Jeśli posiadasz choć kilka z tych cech, a najlepiej wszystkie – ta książka jest dla Ciebie. Jeśli dodać do tego dobry pomysł na biznes, na który jest zapotrzebowanie na rynku i trochę pieniedzy, to przepis na fortunę mamy już gotowy. Tak – fortunę, tak właśnie. Autorzy łamią wiele powszechnych mitów dotyczących firm, które zarabiają miliony. Nie, wcale nie musisz mieć masy pieniędzy na początek, nie, firma nie potrzebuje zatrudniać mnóstwa pracowników, nie, nawet nie muszą mieszkać w tym samym województwie. Nie, nieustanna praca wcale nie daje większych pieniedzy. Nie, nie potrzeba wcale siedziby firmy wielkości boiska piłkarskiego żeby liczyć się w świecie.

Dlaczego? I co jeszcze, nie trzeba, a co trzeba, żeby się wzbogacić „na swoim”, znajdziecie w tej książce, opowiadającej o całkiem innym podejściu do pracy w swojej firmie. Książka zawiera liczne wskazówki, opatrzone prostymi, czasem śmiesznymi grafikami, mocno przemawiającymi do umysłu. Napisana jest też bardzo prostym językiem, bez żadnego ekonomiczno-prawniczego żargonu, który w książkach o podobnej tematyce jakby wpółistnieje…

To nie jest pozycja dla każdego, ale może własnie dla Ciebie? Nie sposób się jednak tego dowiedzieć, czytając jedynie
recenzję ;) Otwartym umysłom życzę przyjemnej lektury.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Onepress.

Autor książki: Jason Fried, David Heinemeyer Hansson
Tytuł książki: Rework
Tytuł oryginalny: Rework
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Anna Kanclerz
Liczba stron: 304
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Poradnik
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: